6 راز ساده اما مهم برای ژست گرفتن در عکس ها

با این ترفندهای ساده، عکس های جانانه بگیرید

عکاس ها می توانند هر لحظه از زمان را شکار و برای همیشه ثبت کنند. شاید به همین خاطر است که همه دوست داریم در مقابل دوربین فوق العاده ظاهر شویم. حس خوبیه که به عکس های خود نگاه کنی و بگویی نگا! چه خوب افتادم.

به نظر من هر کسی می تواند در مقابل دوربین عالی باشد، فقط کافیست با چند قانون ساده آشنا باشی و از آنها پیروی کنی. برای اینکه کمکتان کنم راهنمایی تصویری که توسط عکاسی حرفه ای به نام جودی بال تهیه شده را برایتان آماده کرده ام. در این راهنما به شایع ترین اشتباهاتی که مردم در ژست گرفتن ها مرتکب می شوند اشاره شده و نحوه صحیح آن نیز آموزش داده شده است.

تغییر ژست بی خیال

ژست گرفتن در عکس ها

گرفتن ژستی S شکل با بدن بسیار عالی است و در عکس راحت تر نشانتان می دهد. هیچ لزومی ندارد مانند یک چوب یا یک سرباز وظیفه صاف و بی حالت بایستید. باید به حالت دستها نیز اهمیت دهید، به جای اینکه چهار انگشت یا همه دست را داخل جیب کنید فقط شست ها را داخل جیب قرار دهید.

حدود سه چهارم بدن خود را از دوربین بگردانید

ژست گرفتن در عکس ها

اگر می خواهید در مقابل دوربین لاغرتر جلوه کنید، باید از اینکه شانه ها صاف باشند پرهیز کنید، و به جایش سه چهارم بدن خود را از لنز دوربین بگردانید. در عکس دوم تصویر بالا، دو دست مدل در دید است و روی منطقه ران قرار دارد. این ترفند کوچک کمک می کند ژستتان خیلی بهتر شود.

مواظب دست هایتان باشید

ژست گرفتن در عکس ها

گاهی لمس صورت در عکاسی ایده ای خوب است. در این مورد، بسیار مهم است که کف دست ره به دوربین نباشد، به جای این کار کف دست باید مقداری از گونه را بپوشاند درست مانند نمونه ای که در تصویر بالا مشاهده می کنید.

شانه ها را پایین بیاورید

ژست گرفتن در عکس ها

شانه ها را با کمی زاویه پایین بیاورید، این کار باعث می شود گردن بلند تر به نظر بیاید و در عکس راحت تر جلوه کنید. همچنین دست های خود را پنهان نکنید. در تصویر دوم دست مدل را می بینید که نزدیک آرنج قرار گرفته و کمک کرده عکس خیلی بهتر شود.

زانوی خود را خم کنید

ژست گرفتن در عکس ها

اگر عکس از بغل گرفته می شود، فراموش نکنید که ژست باید S شکل باشد نه صاف. فقط کافیست مقداری زانوی خود را خم کنید و شانه ها را پایین بیاورید. این کار کمک می کند هم لاغر و هم راحت به نظر بیایید.

سر خود را کمی کج کنید

ژست گرفتن در عکس ها

تقریبا در بیشتر عکس هایی که مستقیم به دوربین نگاه نمی کنید و بدن را کمی از دوربین برگردانده اید، خیلی بهتر به نظر می آیید. اگر سرتان را هم کمی کج کنید، مانند این است که از پایین به طرف بالا و دوربین نگاه می کنید. این ترفند ساده عکسی که می گیرید را از این رو به آن رو خواهد کرد و بسیار بهتر ثبت خواهید شد. / بدونیم