آدم های صادق و روراست چه ویژگی هایی دارند؟

خصوصبات افراد راستگو
خصوصبات افراد راستگو

صداقت از خصوصیات اخلاقی پسندیده ای است که در دنیای مدرنیته و شلوغ امروز در کمتر کسی می توان یافت و به جای آن دنیا پر شده از آدم های دو رویی که اگرچه برای پیش بردن کارهای خود ظاهر افراد صادق را به خود می گیرند اما آن چه بر زبان می آورند با آن چه در ذهن آن ها می گذرد زمین تا آسمان متفاوت است و همه ما کم و بیش با چنین افرادی سر و کار داشته ایم.

آدم های صادق همچون گوهری کمیاب شده اند با این وجود هنوز هم با کمی دقت در اطراف خود می توانیم حضورشان را حس کنیم، همان هایی که صاف و صمیمی هستند، با بودن در کنارشان آرام می شویم و در شرایط سخت زندگی می توانیم به آن ها اعتماد کنیم.

این افراد خصوصیات بارزی دارند که در هر کسی نمی توان یافت و ما در این مطلب کوکا قصد داریم با نشانه های های شخصیتی افراد صادق آشنا شویم. با ما همراه باشید.

صفات اخلاقی افراد راستگو

1. نگران محبوبیت خود نیستند

افراد صادق نگران این مسئله نیستند که دیگران درباره آن ها چه فکری می کنند، آن ها خودشان هستند و خود را درگیر جلب محبت و توجه اطرافیان نمی کنند. دیگران می توانند آن ها را دوست داشته باشند و اگر این طور نیست از کنار آن ها بگذرند و بروند.

2. پای اعتقادات خود می ایستند

افراد صادق به دنبال دعوا و جدل نیستند اما از صحبت کردن درباره آن چه در ذهن شان می گذرد نیز ترسی ندارند.

آن ها باور و اعتقاد خود را، حتی اگر اکثر افراد یک جمع با آن مخالف باشند بیان می کنند و جالب است که این خصوصیت باعث جذابیت آن ها می شود و دیگران برای چنین افرادی احترام زیادی قائل هستند.

3. محکم و مقاوم هستند

افراد صادق معمولا به پوست کلفت بودن در میان دیگران شناخته شده اند زیرا داشتن صداقت کار چندان ساده ای نخواهد بود زمانی که به واسطه آن موقعیت فرد مقابل به خطر افتاده و جبهه گیری شدید نسبت به بیان حقیقت از خود نشان دهد.

افراد صادق و راستگو باید شخصیت محکمی داشته باشند تا در این شرایط خود را عقب نکشند.

4. دوستان صمیمی دارند

افراد صادق اغلب روابط دوستی محکم و عمیقی دارند زیرا دوستان آن ها می دانند این افراد پشت سرشان گله و شکایت نمی کنند بلکه مسائل، ناراحتی یا انتقادات خود را به صورت رو در رو مطرح خواهند کرد، این سطح از صداقت باعث ایجاد روابط سالم و عمیق تری بین افراد می شود.

5. قابل اعتماد هستند

افراد صادق کسانی هستند که هنگام کمک کردن و مشاوره دادن به دیگران از ته دل صحبت می کنند و می توان به حرف های آن ها اعتماد کرد، آن ها هرگز برای خوش آمد دوست یا اطرافیان حقیقت را پنهان نمی کنند و از روی ترس یا چاپلوسی حرف های به ظاهر زیبا اما دروغین به زبان نمی آورند.

6. با دیگران مهربان هستند

افراد صادق مهر ورزیدن را جزء جدایی ناپذیر ذات و طبیعت انسان می دانند و معتقدند برای دریافت مهر و محبت کائنات باید با دیگران مهربان باشند و این که مهربانی می تواند روز وحشتناک و غیر قابل تحمل یک نفر را کاملا تغییر دهد.

7. در بدترین شرایط نیز صداقت خود را حفظ می کنند

افراد راستگو همیشه حقیقت را می گویند و آن چه واقعا احساس می کنند به زبان می آورند. این افراد می دانند داشتن صداقت وظیفه آن ها است و حتی در زمان هایی که گفتن حقیقت کار دشواری به نظر می رسد همچنان به آن پایبند هستند.

8. با دیگران با احترام رفتار می کنند

این افراد برای دیگران احترام قائل هستند و به گونه ای با اطرافیان رفتار می کنند که دوست دارند با آن ها رفتار شود. آن ها برخلاف بسیاری از آدم ها لیاقت داشتن یا نداشتن دیگران را معیاری برای محترم شمردن آن ها نمی دانند و در اغلب موارد و با اکثر انسان ها برخورد خوبی دارند.

9. درباره دیگران قضاوت نمی کنند

افراد صادق سعی می کنند تا آن جا که ممکن است درباره دیگران قضاوت نکنند و نظر مثبت به دیگران داشته باشند مگر آن که با دلایل محکم و منطقی خلاف آن ثابت شود.

10. اعمال آن ها رساتر از سخنان آن هاست

حرف و عمل این افراد یکی است، به هر آن چه می گویند عمل می کنند و هر آن چه انجام می دهند با کلام آن ها هماهنگ است.

11. مسئولیت کارهای خود را به عهده می گیرند

افراد صادق اجازه نمی دهند دیگران به خاطر کاری که آن ها انجام داده یا اشتباهی که مرتکب شده اند زیر سوال بروند و مسئولیت کارهای خود را به طور کامل قبول می کنند.

12. توقع ندارند

آدم های صاف و صادق فروتن هستند، آن ها به دیگران کمک می کنند و سعی می کنند گره از کار دیگران باز کنند اما هرگز در قبال آن انتظاری ندارند.

13. عدالت برای آن ها مهم است

این افراد برای عدالت می جنگند و معتقدند مادامی که در مسیر حق مبارزه می کنند به هدف خود رسیده و پیروز می شوند.

14. نسبت به دیگران صبور هستند

صبوری فضیلتی است که بسیاری از افراد از آن بی بهره اند اما از بارزترین نشانه های افراد صادق محسوب می شود، این افراد به راحتی عصبانی نمی شوند و معمولا قبل از نتیجه گیری به توضیحات طرف مقابل گوش می کنند.

15. با خودشان صداقت دارند

افراد صادق درک می کنند که در زندگی گاهی شرایطی پیش می آید که همه چیز از کنترل آن ها خارج شده و نمی توانند برای آن کاری انجام دهند، آن ها محدودیت های خود را می شناسند و بیش از حد به خود فشار نمی آورند.

این افراد با خودشان رو راست و صادق هستند، می دانند در زندگی چه می خواهند و به کجا خواهند رفت و به دیگران اجازه نمی دهند تعیین کننده شخصیت و زندگی آن ها باشند.

زبان بدن افراد صادق

1. تماس چشمی

چشم ها می توانند با شما صحبت کنند به خصوص زمانی که می خواهید بدانید دیگران با شما صادق هستند یا نه.

بسیاری گمان می کنند افراد دروغگو در برقراری تماس چشمی مشکل دارند و معمولا از این کار طفره می روند اما واقعیت چیز دیگری است. براساس تحقیقات اخیر افراد دروغگو بیشتر از افراد صادق به دنبال برقراری تماس چشمی آگاهانه هستند.

بنابراین این بار که از کسی درباره موضوعی سوال کردید به نوع نگاه او دقت کنید، افراد دروغگو معمولا بدون پلک زدن به شما خیره می شوند که نوعی نگاه مصنوعی به نظر می رسد در حالی که کسانی که صداقت دارند علاوه بر تماس چشمی با طرف مقابل به اطراف نیز نگاه می کنند و کمتر خیره می شوند.

افراد راستگو معمولا به صورت طبیعی پلک زدن خود را حفظ می کنند در حالی که افراد دروغگو دیرتر پلک زده و بعد از تمام کردن صحبت خود تا 8 برابر سریع تر از حالت طبیعی پلک خواهند زد.

2. نوع نفس کشیدن

افرادی که صادق نیستند معمولا هنگام صحبت کردن به سختی نفس می کشند و به نفس نفس می افتند. علت این مسئله تغییرات فیزیکی همچون تغییر ضربان قلب و جریان خون است که هنگام دروغ گفتن در بدن رخ می دهد در حالی که افراد صادق معمولا هنگام صحبت کردن تنفس عادی و ثابتی دارد.

3. صدا

افراد صادق علاوه بر تنفس ثابت صدای ثابتی نیز دارند، برای تشخیص صداقت افراد به تغییرات صدا در بخش های مختلف صحبت او دقت کنید، اگر در طول حرف زدن صدای طرف مقابل ثابت است احتمالا حرف هایی که به زبان می آورد حقیقت محض است!

4. لمس کردن بینی

افرادی که دروغ می گویند معمولا هنگام صحبت کردن مرتب بینی خود را لمس می کنند اما چرا؟

زیرا زمانی که افراد دروغ می گویند بافت خاصی در بینی تحریک شده، هیستامین ترشح می کند و موجب خارش بینی می شود که باعث می شود فرد دائم بینی اش را لمس کند.

5. پنهان کردن بخش هایی از بدن

افراد دروغ گو معمولا سعی می کنند با کمک دست ها بخش های آسیب پذیر بدن خود را بپوشانند که شامل گلو، سر، شکم یا قفسه سینه می باشد، اگر چنین حرکاتی از طرف مقابل مشاهده می کنید احتمالا باید به صداقت او شک کنید.

6. کامل کردن جملات

افراد صادق معمولا هنگام صحبت جملات خود را به طور کامل بیان می کنند در حالی که دروغگوها بیشتر از جملات ناقص و بی سر و ته استفاده می کنند.

7. لبخند واقعی 

یک لبخند واقعی که ماهیچه های چشم را کاملا درگیر می کند می تواند نشانه صداقت فرد مقابل باشد در حالی که افراد دروغگو معمولا لبخندهای مصنوعی به لب دارند زیرا هنگام دروغ گفتن فعالیت عضلات اطراف دهان افزایش یافته و باعث ایجاد لبخندهای مصنوعی روی چهره می شود.

در ادامه بخوانید : افراد خودشیفته چه خصوصیاتی دارند؟

منابع: incpositivethingsonlybustle

فال روزانه کوکا