10 فیلمی که باید بیش از یک بار دید!

فیلم هایی که یک بار دیدنشان کافی نیست

خط داستانی یک فیلم هرچقدر پیچیدتر و عجیب تر باشد، در همان دقایق ابتدایی توجه بیشتری را به خود جلب می کند و فیلم شگفت انگیز تر می شود. داستان های پلیسی، ترسناک، علمی تخیلی معمولا فیلم هایی هستند که بیشتر پیچ و تاب های غیر منتظره دارند و باعث می شوند بیننده در پیچ و خمی معما گونه قرار بگیرد.

آماده به چالش کشیدن ذهن خود باشید، چون بدونیم قصد دارد لیستی از بهترین فیلمهایی که دوبار باید ببینید را در اختیارتان قرار دهد.

Looper

Looper
Looper

فیلمی اکشن، پیچیده و مربوط به آینده درباره گانگسترهایی که مهره های سوخته را به گذشته می فرستند تا کشته شوند. لوپر نیز مانند دیگر فیلم های سفر در زمان، دارای منطق های شکننده مختص به خود است، اما لازم نیست زیاد به این موارد توجه کنید، فقط فیلم را تماشا و از آن لذت ببرید.

Mulholland Drive

Mulholland Drive
Mulholland Drive

فیلم شامل قطعات کوچک و جدا شده است که از قسمت کلی گرفته شده است. اگر تازه کار باشید در بین دیالوگ ها وپیدا کردن مدرک برای کامل کردن پازل این فیلم گم خواهید شد. البته ساخته های دیوید لینچ همه همین شکل را دارند و اگر حواستان جمع نباشد ناگهان وسط فیلم از خود می پرسید چی شد؟!!!. این فیلم می تواند از ابتدا تا انتها شما را وادار به فکر کند و دقیقا به همین دلیل است که خیلی ها آن را دوست دارند.

Revolver

Revolver
Revolver

گای ریچی در فیلم Revolver بیننده را با مشکلی پیچیده درگیر می کند. یک وظیفه انجام می شود تا به وظیفه ای دیگر برسید. در حالی که به دلیل رفتارهای قهرمان فیلم فکر می کنید، ممکن است به راحتی از تشخیص یکی دیگر از معماهای فیلم باز بمانید. همینطور که چالش ها یکی پس از دیگری خود را نشان می دهند مشکلات زیاد و زیادتر می شوند.

Basic

Basic
Basic

در طول یک تمرین نظامی که در مقر نظامی آمریکا در پاناما انجام می شود، یک حادثه رخ می دهد و یک تیم از مربیان و کارآموزان نظامی ناپدید می شوند. دو نفر از کسانی که از حادثه نجات پیدا کرده اند شهادت هایی متناقض با هم می دهند و مورد پیچیده و پیچیده تر می شود. از معما خوشتان می آید؟ آیا کشف یک توطئه با کلی پیچ و خم را دوست دارید؟ اگر چنین است، این فیلمی است که باید حتما تماشا کنید.

The Skeleton Key

The Skeleton Key
The Skeleton Key

کارولین الیس 25 ساله مسئول مراقبت از خانه ای بزرگ در لوئیزیانا می شود. او از بنجامین دورئوکس مراقبت می کند که ناتوان است و صاحب کل عمارت است. کارولین خیلی زود به اتفاقات غیر طبیعی که در خانه رخ می دهد مشکوک می شود و تلاش می کند رازی که توسط همسر دورئوکس پنهان شده را کشف کند.

Donnie Darko

Donnie Darko
Donnie Darko

این فیلم به یکی از مسائل مهم فیلسوفی اشاره دارد – مفهوم سرنوشت محتوم و احتمال تغییر آن، ایده فدا کردن خود به خاطر دیگران و مفهموم اینکه هیچ چیز بر حسب اتفاق رخ نمی دهد. هر دقیقه از فیلم شامل اتفاقات زیادی است طوری که ممکن است احساس گیجی کنید.

Cloud Atlas

Cloud Atlas
Cloud Atlas

شش داستان که در نقاط مختلفی از آینده و گذشته رخ می دهند با هم به شدت درآمیخته می شوند. این فیلم نشان می دهد هر گام می تواند سالها تاثیر خود را نشان دهد. انتخاب بین آزادی و اسارت، باید عواقب را در نظر گرفت. انتخاب ها می تواند بسیار تغییر کنند چون همه چیز به هم مربوط است.

Predestination

Predestination
Predestination

در آینده دانشمندان ماشین زمان می سازند. با این اختراع، دنیا وارد مرحله جدیدی از تمدن انسانی می شود. این ماشین امکان تصحیح اشتباهات گذشته را فراهم می کند تا در زمان حال وضعیتی بهتر به وجود بیاید. Predestination فیلمی است که برای عاشقان سینمای مولف، فکری و غیر خطی ساخته شده است.

The Game

The Game
The Game

این ساخته دیوید فینچر همانطور که از نامش مشخص است می خواهد حسابی با بیننده بازی کند. واقعیت لایه لایه کالبد شکافی می شود، طوری که بیننده شک می کند که آیا اصلا واقعیتی وجود دارد یا خیر. مایکل داگلاس شخصیت اصلی فیلم تلاش می کند معمایی که برادرش نیز در آن نقش دارد را حل کند، دیدن این فیلم واقعا لذت بخش است.

The Skin I Live In

The Skin I Live In
The Skin I Live In

جراح مشهور دنیا رابرت لدگارد راز ساخت پوست مصنوعی انسان را کشف می کند. او به همکاران خود اطمینان می دهد که آزمایشاتش را روی موش ها انجام می دهد، اما به صورت مخفیانه زنی جوان به نام وارا را در خانه ای مخفی کرده – زنی که مورد اصلی آزمایشاتش است. / بدونیم

فال حافظ کوکا