گارث هاوس :خانه ای بازسازی شده از ساختمانی قدیمی که برای خانواده ای 5 نفره در ملبورن طراحی شده است

طراحی جالب خانه ای بدون وسایل غیر ضروری در ملبورن توسط شرکت معماری OLA

معماران خلاق شرکت معماری OLA این خانه ی قدیمی در ملبورن را که متعلق به قرن نوزدهم میلادی است برای یک خانواده ی پنج نفره و دو سگ آن ها بازسازی کرده اند.

در این خانه مناطق و وسابل غیر ضروری دیده نمی شود، اتاق نشیمن و آشپزخانه در طبقه ی همکف قرار دارند در حالیکه اتاق های خواب و سرویس بهداشتی در طبقه ی بالا تعبیه شده اند. یکی از مناطق زیبای این خانه آشپزخانه ای است که به باغ راه دارد و همین چشم انداز زیبایی را ایجاد کرده است.

این خانه قبل از بازسازی یک ساختمان یک طبقه بود که اتاق نشیمن، آشپزخانه و اتاق های خواب و همچنین سرویس بهداشتی در آن قرار گرفته بودند اما پس از بازسازی یک طبقه ی دیگر هم به آن اضافه شده است.

طبقه ی همکف توسط یک راه پله ی فولادی به طبقه ی بالا متصل شده است. همه ی پنجره های گارث هاوس توسط اسلاید های چوبی لایه به لایه تا پایین پوشیده شده اند.

نمای خارجی و درب ورودی خانه از جنس چوب هستند و به رنگ سیاه انتخاب شده اند. وقتی که از خارج نگاه می کنی مانند این به نظر می رسد که بخشی که اتاق نشیمن در آن قرار دارد و منطقه ای که اتاق های خواب در آن قرار گرفته اند از هم جدا هستند اما در واقع این یک ساختمان واحد و متصل به هم می باشد.

خانه گارث

خانه گارث

خانه گارث

خانه گارث

خانه گارث

خانه گارث

خانه گارث

خانه گارث

خانه گارث

خانه گارث