بیوگرافی و عکس های اینستاگرام کریس ایوانز و نامزدش جنی سلیت

عکس کریس ایوانز
عکس کریس ایوانز

کریس ایوانز با نام کامل کریستوفر رابرت ایوانز (به انگلیسی : Chris Evans) در 13 ژوئن1981 در بوستون، ماساچوست آمریکا متولد شد.

مادرش لیزا مدیر هنری تئاتر جوانان کنکورد و پدرش رابرت ایوانز دندانپزشک هستند.

کریس یک خواهر بزرگتر به نام کارلی، یک خواهر کوچکتر به نام شانا و یک برادر کوچکتر به نام اسکات ایوانز دارد که بازیگر است.

قد او 183 سانتیمتر است.

ایوانز از دبیرستان لینکلن سادبوری فارغ التحصیل شد. پس از آن به نیویورک نقل مکان کرد و در موسسه تئاتر و فیلم لی استراسبور به کلاس بازیگری رفت.

کریس ایوانز و اسکارلت جوهانسون
کریس ایوانز و اسکارلت جوهانسون

فیلم ها و نمایش های تلویزیونی کریس ایوانز

در سال 1997 نقش های کوتاهی در چند فیلم به دست آورد و سپس با بازی در فیلم بالاترین نمره در کنار اسکارلت جوهانسون به دنیای بازیگری حرفه ای در سینمای هالیوود وارد شد.

از فیلم های معروف او می توان به تلفن، چهار شگفت انگیز و قیام موج سوار نقره ای در کنار جسیکا آلبا، لندن، آفتاب، خاطرات پرستار بچه در کنار اسکارلت جوهانسون، سلاطین خیابان در کنار کیانو ریوز، فشار در کنار داکوتا فنینگ و کامیلا بل، بازنده ها، شماره ات چنده در کنار آنا فاریس و آیسمن اشاره کرد.

از دیگر فیلم های موفق کریس ایوانز می توان کاپیتان آمریکا : نخستین انتقام جو، سرباز زمستان، جنگ داخلی، انتقام جویان، عصر اولتران، جنگ ابدیت در کنار اسکارلت جوهانسون و کریس همسورث، برف شکن، ثور : دنیای تاریک، پیش از آنکه برویم، بازی نقش آرام در کنار میشل موناهن و مرد عنکبوتی : بازگشت به خانه را نام برد.

کریس ایوانز
کریس ایوانز

کریس ایوانز در سال 2001 با جسیکا بیل دوست شد اما این دو در سال 2006 از هم جدا شدند. پس از مدتی شایعاتی درباره رابطه ی او با کامیلا بل و الیزابت اولسن منتشر شد.

او در حال حاضر با جنی سلیت بازیگر آمریکایی دوست شده است.

عمویش، مایک کاپوانو نماینده کنگره منطقه ماساچوست بود.

از طرفداران تیم فوتبال آمریکایی نیو انگلند پتریوتس می باشد.

کاتولیک است اما علاقه ی زیادی به آیین بودایی دارد.

کریس ایوانز و نامزدش جنی سلیت
کریس ایوانز و نامزدش جنی سلیت

اسکارلت جوهانسون، الیزابت اولسن، آنتونی مکی، کوبی اسمالدرز، هایلی اتول، کریس همسورث، کریس پرت، سباستین استن و رابرت داونی جونیور دوستان صیمی او هستند.

سریال مورد علاقه ی او سیمپسون ها و فیلم مورد علاقه ی او شجاع دل می باشند.

گفته می شود که کریس ایوانز دیگر قصد ندارد در نقش کاپیتان آمریکایی بازی کند و به نظر می رسد که مارک والبرگ به عنوان جایگزین او برای این نقش انتخاب شده است.

ثروت او حدود 70 میلیون دلار تخمین زده می شود.