6 ویتامینی که پوست را زیبا و شاداب می کند

ویتامین های معجزه کننده برای زیبایی پوست

مراقبت از پوست باید بخشی از فعالیت های روزانه شما باشد. علاوه بر جلوگیری از قرارگیری در معرض آفتاب ویتامین های زیادی برای زیبایی پوست ضروری هستند و از پیر شدن آن جلوگیری می کنند. بعضی ویتامین ها برای پوست و بدن شما ضروری هستند و از آن جا که پوست بزرگترین ارگان بدن شماست سلامتی آن اهمیت بسیاری دارد.

ویتامین برای سلامت پوست
ویتامین برای سلامت پوست

زمانی که از پوست خود به درستی مراقبت می کنید زیبا تر به نظر می رسید، احساس بهتری خواهید داشت و از بسیاری از بیماری های پوستی جلوگیری خواهید کرد. اما چه ویتامین های برای پوست شما ضروری هستند؟ در این نوشته 6 ویتامین فوق العاده برای پوست معرفی شده اند که شما با مصرف آن ها پوستی زیبا و شاداب داشته باشید.

6 ویتامین فوق العاده برای پوست

1. ویتامین A

به مرور زمان در پوست شما چروک هایی پدیدار می شود و در معرض آفتاب بودن تعداد آن ها را بیشتر می کند. این چروک ها باعث می شوند سن شما بیشتر از چیزی که هست به نظر برسد. ویتامین آ به شما کمک می کند با چروک ها مبارزه کنید. برای این کار می توانید قبل از خواب از کرم retinoid استفاده کنید. مصرف سیب زمینی شیرین، کاهو و هویج که ویتامین آ بسیاری دارند به شما کمک می کنند ویتامین آ مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.

2. ویتامین B

بعضی خانم ها از قرمز شدن پوست صورتشان رنج می برند. این حالت که به آن rosacea می گویند با بالا رفتن سن افزایش پیدا می کند و می توان آن را با مصرف ویتامین های گروه ب کاهش داد. برای رساندن این ویتامین ها به بدن مصرف ماهی، گوشت قرمز و غلات سبوس دار را افزایش دهید.

3. ویتامین C

پوست شما در مواجهه با محیط بیرون خشن و چروک می شود. برای داشتن پوست صاف و زیبا مصرف ویتامین سی خود را افزایش دهید. بسیاری از کرم های آرایشی حاوی ویتامین سی هستند و این ویتامین به مقدار زیاد در مرکبات یافت می شود.

4. ویتامین D

بسیاری از افراد در دنیا از بیماری پوستی پسوریازیس یا صدفک رنج می برند و پزشکان هنوز مطمئن نیستند چه چیزی آن را ایجاد می کند. یک نکته که آن ها می دانند این است که ویتامین دی به کاهش آن کمک می کند. ویتامین دی را می توان با محصولاتی مانند Calcitriol ، در معرض آفتاب قرار گرفتن و یا با خوردن ماهی و سایر خوراکی های حاوی این ویتامین وارد بدن کرد. اگر به قصد ویتامین دی آفتاب می گیرید مراقب باشید زمان زیادی در معرض آن نباشید چون آفتاب به پوست شما آسیب می زند.

5. ویتامین E

پوست خشک معمولا باعث پوسته پوسته شدن و ظاهر بد پوست می شود. این حالت معمولا به دلیل در معرض آفتاب بودن و یا مواد شیمیایی رخ می دهد. ویتامین ای یک مرطوب کننده طبیعی است که خشکی پوست را متوقف می کند و در بسیاری از کرم ها و ضدآفتاب ها وجود دارد. برای افزایش طبیعی ویتامین ای می توانید دانه های روغنی، بادام و اسفناج مصرف کنید.

6. ویتامین K

آیا شما با سیاهی دور چشمتان مشکل دارید؟ این مشکل ممکن است کمی بیشتر از کم خوابی باشد. شکننده بودن مویرگ ها باعث خون ریزی کم و سیاه شدن دور چشم می شود. ویتامین کا باعث کاهش خون ریزی و درمان این سیاهی می شود. ویتامین کا در بسیاری از خوراکی ها و کرم های پوستی یافت می شود.

مانند هر بخش دیگر از بدن شما باید از پوست خود مراقبت کنید تا ظاهری سالم و درخشان داشته باشد. این ویتامین ها مواد مورد نیاز پوست شما هستند. وقتی پوست شما سالم باشد، زیبایی شما چند برابر می شود و با اعتماد به نفس بیشتری به فعالیت های روزمره خواهید پرداخت.

نظر شما در مورد 6 ویتامین فوق العاده برای پوست چیست؟ آیا با نکات بیان شده در این نوشته موافقید؟/ ایسام