10 چیزی که می توانید با گرانقیمت ترین نقاشی های دنیا بخرید!

هنر از با ارزش ترین موضوعات در سراسر جهان به شمار می رود که در عین حال می تواند فوق العاده گران نیز بوده و برخی آثار هنری با قیمت های بسیار بالا و گاها باورنکردنی به فروش برسند.

یک لحظه تصور کنید می توانید با قیمتی که روی یک قطعه هنری گذاشته شده یک عمارت باشکوه یا ماشین کلاسیک خریداری کنید! حتی تصور آن هم به نظر دیوانه کننده می رسد … درست است؟

در ادامه مطلب قصد داریم با 10 نقاشی فوق العاده ارزشمند دنیا آشنا شده و ببینیم با همان مقدار پول چه چیزهایی می توانیم بخریم! با کوکا همراه باشید.

10. نقاشی جین (بهار) اثر ادوارد مانه – 69.4 میلیون دلار

نقاشی جین (بهار) اثر ادوارد مانه
نقاشی جین (بهار) اثر ادوارد مانه

نقاشی جین (بهار) توسط ادوارد مانه – هنرمند فرانسوی – در سال 1881 نقاشی شده است. این نقاشی ابتدا قرار بود به عنوان بخشی از یک مجموعه با چهار نقاشی باشد اما مانه بعد از اتمام تنها نیمی از پروژه از دنیا رفت.

اگر این مقدار پول داشتید به جای این اثر هنری چه چیزی می توانستید بخرید؟ فراری مدل 250 GTO 1963 با قیمت 52 میلیون دلار چطور است؟ جالب است بدانید این ماشین زیبا در حال حاضر رکورد گران قیمت ترین اتومبیلی که تاکنون به فروش رسیده را یدک می کشد.

9. گلدانی با 15 گل آفتابگردان اثر وینسنت ون گوگ – 88.1 میلیون دلار

گلدانی با 15 گل آفتابگردان اثر ون گوگ
گلدانی با 15 گل آفتابگردان اثر ون گوگ

گلدانی با 15 گل آفتابگردان مجموعه نقاشی دیگری در لیست ما می باشد که 7 نسخه مختلف از آن وجود داشته و نقاشی ها در رنگ و کیفیت با هم متفاوت می باشند.

اگر این مقدار پول داشتید می توانستید به جای این نقاشی، گران قیمت ترین الماس جهان را خریداری کنید، این الماس که ستاره صورتی نام دارد سال 2017 در غرفه ای در هنگ کنگ به نمایش گذاشته شد. ستاره صورتی 59.60 قیراط وزن دارد و با قیمت 71.2 میلیون دلار به فروش رسیده است.

8. برکه نیلوفرهای آبی اثر کلود مونه – 94.2 میلیون دلار

برکه نیلوفرهای آبی اثر کلود مونه
برکه نیلوفرهای آبی اثر کلود مونه

برکه نیلوفرهای آبی اثر کلود مونه – هنرمند مشهور فرانسوی – است و به مجموعه بزرگ نیلوفرهای آبی با 250 نقاشی مختلف تعلق دارد.

اگر به افسانه های خون آشام علاقه دارید و چنین پول هنگفتی در جیب تان سنگینی می کند می توانید به جای خرید این اثر هنری، قلعه دراکولا را که ارزش آن حدود 90 میلیون دلار برآورد شده خریداری کنید.

نام واقعی این ساختمان قلعه برن است و سال 1388 میلادی ساخته شده است.

7. جاده‌ای روبروی کوه سن ویکتوار اثر پل سزان – 108.2 میلیون دلار

جاده‌ای روبروی کوه سن ویکتوار اثر پل سزان
جاده‌ای روبروی کوه سن ویکتوار اثر پل سزان

این قطعه هنری سال 1904 توسط پل سزان نقاشی شده و در حال حاضر با ارزشی حدود 108.2 میلیون دلار قیمت گذاری شده است.

با این مقدار پول به راحتی می توانید یک هواپیمای لاکچری – مانند بوئینگ 757 که در حال حاضر به رئیس جمهور فعلی آمریکا تعلق دارد – خریداری کنید. این هواپیما ظاهری ساده دارد اما از آن جا که دکوراسیون داخلی آن از 24 قیراط طلا پوشیده شده قیمت آن حدود 100 میلیون دلار برآورد شده است.

6. جیغ اثر ادوارد مونک – 130 میلیون دلار

نقاشی جیغ اثر ادوارد مونک
نقاشی جیغ اثر ادوارد مونک

جیغ اثر ادوارد مونک یکی از آثار هنری بسیار مشهور در سراسر جهان است که هر کس احتمالا حداقل یک بار در زندگی اش درباره آن شنیده یا آن را دیده است.

جالب است بدانید فروش این اثر در سال 2012 رکورد جهانی گران ترین نقاشی گینس را شکست.

اگر پول کافی برای خرید این اثر ارزشمند دارید یعنی می توانید سراغ سوپر کشتی PJ World Explorer با قیمت 118 میلیون دلاری بروید که ساخت آن تا سال 2020 به اتمام خواهد رسید.

5. پرتره آدل بلوخ – باوئر اثر گوستاو کلیمت – 168.8 میلیون دلار

پرتره آدل بلوخ - باوئر اثر گوستاو کلیمت
پرتره آدل بلوخ – باوئر اثر گوستاو کلیمت

“بانویی در طلا” نام دیگر این شاهکار هنری می باشد که تاریخچه پیچیده ای داشته است. این اثر سال 1941 به سرقت رفت، سال 2006 خانواده بلوخ-باوئر نقاشی را پس گرفته و فورا برای فروش آن اقدام کردند.

با 168.8 میلیون دلاری که خانواده بلوخ-باوئر از فروش این اثر هنری به دست آوردند می توان عمارت باشکوه Palazzo di Amore را خریداری کرد. این عمارت 129 میلیون دلاری در واقع یک تکه هنری است و از امکاناتی همچون چشمه آب گرم، چند استخر، باغ وحش و آبشار برخوردار می باشد.

4. پرتره های آویز مارتن سولمانز و همسرش اووپن کوپیت اثر رامبرانت – 191 میلیون دلار

پرتره مارتن سولمانز و اووپن کوپیت
پرتره مارتن سولمانز و اووپن کوپیت

این دو پرتره در سال 1634 و توسط رامبرانت برای مراسم ازدواج یک زوج به نام های مارتن سولمانز تاجر و اووپن کوپیت نقاشی شده و در سال 2015 توسط فرانسه و هلند خریداری شدند. این کشورها توافق کردند این دو پرتره از هم جدا نشوند به همین دلیل آن ها را پیوسته بین موزه ریجکس روزم و لوور جا به جا می کنند.

با 191 میلیون دلار احتمالا می توانید جزیره اسکورپیوس را بخرید. این جزیره به خانواده اوناسیس تعلق دارد و فروشی نیست اما شایعات مختلفی درباره آن شنیده شده که جورجیو آرمانی این جزیره را به مبلغ 190 میلیون دلار خریداری کرده است.

3. کی ازدواج خواهی کرد؟ اثر پل گوگن – 223 میلیون دلار

نقاشی کی ازدواج خواهی کرد؟ اثر پل گوگن
نقاشی کی ازدواج خواهی کرد؟ اثر پل گوگن

این نقاشی در سال 1892 توسط پل گوگن خلق شده است. ابتدا قیمت این اثر 300 میلیون دلار اعلام شد اما در واقع شایعه ای بیش نبود.

اگر طرفدار فوتبال هستید و چنین ثروتی در اختیار دارید با 222 میلیون دلار می توانید یک بازیکن فوتبال را بخرید! طبق فهرست گران ترین نقل و انتقالات بازیکنان فوتبال، باشگاه پاری سن ژرمن در سال 2017 دقیقا همین مبلغ را به بارسلونا پرداخت تا بتواند نیمار را در تیم خود داشته باشد.

2. ورق بازان اثر پل سزان – 280 میلیون دلار

نقاشی ورق بازان اثر پل سزان
نقاشی ورق بازان اثر پل سزان

ورق بازان یکی از پنج نقاشی معروف پل سزان در این زمینه است که سال 2011 توسط قطر خریداری شده است.

با 260 میلیون دلار می توانید یک تکه از هاوایی را برای خودتان داشته باشید. مزرعه مولوکایی در جزیره ای با همین نام واقع شده و حدود 35 درصد مساحت جزیره را تشکیل می دهد. این خرید باعث می شود خریدار به یکی از پنج مالک اصلی زمین های محلی تبدیل شود.

1. سالواتور موندی اثر لئوناردو داوینچی – 463 میلیون دلار

نقاشی سالواتور موندی اثر داوینچی
نقاشی سالواتور موندی اثر داوینچی

این قطعه هنری داوینچی به عنوان گران ترین نقاشی دوران ما شناخته شده و رکورددار است.

اگر زندگی لاکچری را می پسندید با این 463 میلیون دلار می توانید پنت هاوس تور اودئون در موناکو را خریداری کنید که بین 335 تا 400 میلیون دلار ارزش گذاری شده است.

و اما:

مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی

نقاشی مونالیزا
نقاشی مونالیزا

مونالیزا احتمالا معروف ترین نقاشی دنیا است، با این وجود یکی از عوامل تاثیرگذار در شهرت مونالیزا به سرقت این اثر در سال 1911 برمی گردد.

وینچنسو پروجیا، سارق مونالیزا که در آن زمان کارمند موزه لوور بود معتقد بود این شاهکار هنری به ایتالیا تعلق دارد.

بسیاری بر این اعتقادند که ارزش نقاشی مونالیزا در سال 2018 حدود 830 میلیون دلار می باشد در حالی که عده ای دیگر از کارشناسان با این قیمت گذاری موافق نیستند. به گفته فرانس 24، این اثر هنری می توانست سال 2014 حدود 1 بیلیون دلار قیمت گذاری شود.

بله! بدون شک با این ثروت هنگفت خیلی چیزها می توان خرید اما به نظرتان چه چیزهایی می توان ساخت؟! پروژه آرنا در مرکز سیاتل یکی از پروژه هایی است که ارزش آن حدود 850 میلیون دلار برآورد شده است.

منبع: brightside

فال حافظ کوکا