5 روش تشخیص و انتخاب آناناس خوب و رسیده و شیرین

عکس آناناس رسیده شیرین
طرز تشخیص آناناس رسیده و شیرین

آیا می دانید که یک آناناس خوب، رسیده و شیرین چه مشخصات و ویژگی هایی دارد؟ بد نیست بدانید که یک آناناس رسیده و شیرین را با توجه به رنگ، بو و بافت آن انتخاب می کنند. بررسی برگ های آناناس و وزن آن نیز راهکاری موثر برای این است که بدانید میوه رسیده شده یا نه؟

در ادامه همراه کوکا باشید تا با روش های تشخیص آناناس رسیده از آناناس کال و خراب آشنا شوید؛

چگونه یک آناناس رسیده و شیرین انتخاب کنیم؟

1. رنگ میوه را بررسی کنید

هنگام خرید آناناس هایی را انتخاب کنید که برگ های به رنگ سبز پر رنگ و سالم داشته باشند چون این نشانه تازگی و طراوت میوه است.

در حالت ایده آل، پوست آناناس رسیده و شیرین باید یک رنگ سبز مایل به زرد داشته باشد. آناناس هنگام رسیدن به آرامی از سبز به زرد تغییر رنگ می دهد اما پس از برداشت، جلوی بلوغ گرفته می شود.

با این حال یک آناناس سبز هم ممکن است رسیده باشد، به همین دلیل مهم است که در هنگام انتخاب آناناس عوامل دیگری به جز رنگ را در نظر بگیرید.

2. آن را فشار دهید تا ببینید نرم و رسیده شده یا نه؟

دقیقاً مانند سایر میوه ها، بررسی بافت آناناس می تواند به شما کمک کند که تشخیص دهید میوه رسیده شده یا نه؟ یک آناناس رسیده پوست محکم دارد اما هنگام فشردن آن کمی نرم می باشد.

اگر آناناس کال و نرسیده را فشار دهید سفت است.

3. آناناس را بو کنید

یکی از بهترین روش ها برای انتخاب یک آناناس خوب و رسیده، بو کردن آن است. آناناس های رسیده به طور معمول بوی شیرینی را در انتهای خود درست در نزدیکی پایه میوه دارند.

اگر یک آناناس عطر و بوی خوبی ندارد، ممکن است هنوز کال باشد. از طرف دیگر بوی تند یا تلخ اغلب نشان می دهد که آناناس بیش از حد رسیده شده و در حال گندیده شدن است.

4. وزن آن را ارزیابی کنید

بررسی وزن آناناس می تواند راهکاری مؤثر برای انتخاب یک میوه رسیده و شیرین باشد.

به دنبال آناناسی باشید که سنگین تر باشد، در بسیاری از موارد یک آناناس سنگین نشانه آبدارتر بودن میوه است همچنین این بدان معنی است که احتمالا شیرین تر و خوش طعم تر است.

5. برگ های آناناس را چک کنید

یک روش آسان برای انتخاب آناناس کاملا رسیده بررسی برگ های داخلی میوه آناناس است، برگ های بزرگی که از بالای آناناس بیرون زده اند.

به گفته متخصصان اگر یک آناناس رسیده و شیرین باشد، برگ های داخلی آن باید با کمی کشیده شدن به راحتی جدا شوند.

در ادامه بخوانید : خواص آناناس برای سلامتی و پوست صورت

منبع : healthline