8 معمای سخت و جالب که می تواند ذهن شما را تمام شب مشغول نگه دارد

معمای تصویری با جواب درست

تحقیقات ثابت کرده اند که حل معما و چیستان های سخت برای سلامتی مغز شما مفید هستند و علاوه بر تقویت حافظه باعث می شوند که شما به همه ی جزئیات کوچک هم توجه کنید. علاوه بر این حل معما و پازل بسیار سرگرم کننده می باشد.

ما در این مقاله از سایت کوکا 8 معمای تصویری سخت و جالب با جواب های کوتاه و درست را برای شما ارائه کرده ایم که برای حل آن باید ذهن خود را به چالش بکشید.

1. معمای شمع

معمای شمع
معمای شمع

یک پیرمرد و سه دخترش در یک روستای کوچک با هم زندگی می کردند، یک روز پیرمرد بیمار شد و مرگ به سراغش آمد، دختر بزرگ تر از مرگ درخواست کرد تا پدرش 2 سال دیگر هم زنده بماند و مرگ قبول کرد.

2 سال بعد مرگ دوباره به سراغ پیرمرد آمد و دختر وسطی از مرگ درخواست کرد تا اجازه دهد پدرش یکسال دیگر هم به زندگی خود ادامه دهد و مرگ هم موافقت کرد.

یک سال بعد مرگ بازگشت و دختر کوچک پیرمرد که شمعی روشن در دست داشت از مرگ خواست تا زمانیکه که این شمع می سوزد و آب می شود، پدرش هم به زندگی ادامه دهد و مرگ قبول کرد و دیگر هرگز بازنگشت.

اما این چطور امکان دارد، شما چه فکری می کنید؟

جواب :

جواب معمای جالب شمع
جواب معمای جالب شمع

وقتی که مرگ در حال ترک آن دو بود، دختر سریع شمع را خاموش کرد به این ترتیب شمع به همان حال باقی می ماند و پدرش بیشتر عمر می کند.

2. معمای نردبان

معمای نردبان
معمای نردبان

پل بر روی یک نردبان 25 متری ایستاده بود، که ناگهان از روی آن به پایین پرت شد اما هیچ آسیبی ندید، چطور همچین چیزی امکان دارد؟ شما چه فکری می کنید؟

جواب :

جواب معمای نردبان
جواب معمای نردبان

پل پایین نردبان ایستاده بود.

3. معمای سکه

معمای سکه
معمای سکه

شما 2 سطل آب با ارتفاع یکسان دارید، در داخل سطل اول دمای آب 25 درجه سانتیگراد و در سطل دوم دمای آب 25 درجه فارنهایت است. شما درون هر سطل یک سکه می اندازید، خب سکه در کدام سطل زودتر به ته آن می رسد؟

جواب :

جواب معمای سکه
جواب معمای سکه

سطل اول، چون آب در دمای 25 درجه سانتیگراد مایع است، در حالی که در دمای 25 درجه فارنهایت به یخ تبدیل می شود.

4. معمای علف ها

معمای علف ها
معمای علف ها

در یک مزرعه، یک تکه چمن جادویی وجود دارد که هر روز دو برابر می شود. اگر روز اول یک تکه چمن وجود داشته باشد، روز دوم این چمن دو تکه می شود و حدود 10 روز طول می کشد تا کل زمین از چمن پوشیده شود.

سوال اینکه چه مدت طول می کشد تا نیمی از زمین از چمن پوشیده شود.

جواب :

جواب معمای علف ها
جواب معمای علف ها

چمن هر روز دو برابر می شود بنابراین اگر در روز نهم نصف زمین از چمن پوشیده شده باشد، روز دهم کل زمین پوشیده از چمن می شود. پس 9 روز طول می کشد تا نصف زمین پوشیده از چمن شود.

5. معمای سیب

معمای سیب
معمای سیب

در یک اتاق 10 نفر حضور دارند و هر فرد می تواند کل اتاق و افراد دیگر را ببیند، شما می خواهید یک سیب را در جایی بگذارید که فقط یک نفر بتواند آن را ببیند. سیب را در کجای اتاق باید قرار دهید؟

جواب :

جواب معمای سیب
جواب معمای سیب

سیب را می توانید روی سر هر کسی قرار دهید.

6. ماشین در مقابل ماشین

ماشین در مقابل ماشین
ماشین در مقابل ماشین

2 ماشین در خیابان هستند، ماشین آبی با سرعت 60 مایل در ساعت و ماشین قرمز 40 مایل در ساعت حرکت می کنند. هر دوی آنها همزمان شروع به حرکت می کنند و از کنار هم عبور می کنند، سوال اینکه چطور چنین چیزی ممکن است؟

جواب :

جواب معمای ماشین در مقابل ماشین
جواب معمای ماشین در مقابل ماشین

آنها در جهت مخالف هم حرکت می کنند.

7. معمای درخت سیب

معمای درخت سیب
معمای درخت سیب

2 دوست به نام های آن و مری برای پیاده روی به طبیعت رفته بودند که باران شدیدی باریدن گرفت، در همین هنگام آن ها یک کلبه دیدند و تصمیم گرفتند که در آن پناه بگیرند تا باران تمام شود. هنگامی که باران متوقف شد، آن ها گرسنه شده بودند و تصمیم گرفتند برای پیدا کردن میوه به جنگل بروند.

آن یک درخت سیب پیدا کرد ولی زمانی که یکی از سیب های آن را خورد به یک درخت تبدیل شد. نیم ساعت بعد مری به آنجا رسید و شنید که کسی می گوید : “دوست تو به یک درخت تبدیل شده و تو باید او را پیدا کنی اما فقط می توانی یک حدس بزنی که اگر اشتباده باشد، دوستت برای همیشه یک درخت می ماند.

خب، مری چطور باید دوستش را بین درخت ها تشخیص دهد؟

جواب :

جواب معمای درخت سیب
جواب معمای درخت سیب

از آنجایی که تازه نیم ساعت از باران گذشته، تمام درختان جنگل باید مرطوب باشند و تنها درختی که است، آن دوست مری می باشد.

8. کدام مرد وزن بیشتری را تحمل می کند؟

کدام مرد وزن بیشتری را تحمل می کند؟
کدام مرد وزن بیشتری را تحمل می کند؟

جواب :

مرد که در وسط است باید 25 درصد وزن بیشتری را تحمل کند.

خب، حدس هاتون درست بود؟ پیشنهاد می کنیم این معما های جالب را به عنوان سرگرمی در کنار دوستان و اعضای خانواده حل کنید و خوش بگذرانید.

منبع : brightside