مشهد، محبوبترین شهر برای سفر در نوروز

183

برای بسیاری از مردم که در همه ایام سال گرفتار شغل، مدرسه فرزندان و… هستند؛ نوروز زمان خوبی برای سفر است. بنابراین هر چقدر به تعطیلات عید نوروز نزدیک می‌شویم برنامه‌ریزی‌ها برای سفر رفتن در این ایام جدی‌تر می‌شود و از آنجایی که مشهد یکی از توریست‌پذیرترین شهرهای ایران است و به خاطر وجود حرم مطهر امام رضا (ع) محبوبیت زیادی در میان مسلمانان دارد. همیشه در راس این برنامه‌ریزی‌ها قرار می‌گیرند. در واقع می‌توان ادعا کرد مشهد، محبوب‌ترین شهر برای سفر در نوروز است.

بسیاری از مسلمانان جهان به دنبال فرصتی مناسب هستند تا بتوانند از این شهر زیارتی بازدید کنند. بنابراین مشهد در تمام روزهای سال به خصوص در تعطیلات عید نوروز بسیار شلوغ است. سالانه حدود 20 میلیون نفر گردشگر داخلی و خارجی از این شهر بازدید می‌کنند.

اوایل بهار را می‌توان بهترین فصل برای سفر به مشهد دانست زیرا در بهار هوای این شهر در بهترین حالت خود قرار دارد. جدا از این تعطیلات نوروز نیز زمان خوبی برای برنامه‌ریزی یک سفر چند روزه است.

تور مشهد
تور مشهد

همان‌طور که می‌دانید، بازار سفر به مشهد در تمام زمان‌های سال گرم است و همین موضوع سبب می‌شود که گردشگران مجبور به رزرو تور مشهد شوند تا نگرانی از بابت رزرو هتل و رزرو بلیط و… نداشته باشند. این تورها در قیمت‌ها و با امکانات مختلف وجود دارند و شما می‌توانید با توجه به شرایط خود هر کدام از آنها را انتخاب کنید.

اما مشکل بسیاری از توریست‌ها با تور مشهد قیمت آن است. بار اصلی قیمت تور مشهد بر دوش پروازهای آن است؛ در اکثر روزهای تعطیل و روزهای پیش از تعطیلات، قیمت پرواز مشهد تا 2 برابر افزایش می‌یابد و همین نکته باعث می‌شود که هزینه‌های تور مشهد تا حد زیادی افزایش یابد.

هتل درویشی مشهد
هتل درویشی مشهد

خوشبختانه در روزهای عادی و در ماه‌های سرد سال، قیمت پروازها و مراکز اقامتی مشهد متعادل می‌شود و تور مشهد به گزینه مناسبی برای آن دسته از زائران علاقمند به سفر کم‌هزینه بدل می‌شود. با این حال، شاید انتخاب یک هتل با فاصله بیشتری نسبت به حرم، و یا اقامت در سوئیت‌ها و آپارتمان‌ها، هزینه‌ها را تا حدود زیادی کاهش دهد.

اما باید توجه داشت، تور مشهد نوروز 97 قیمت بالاتری نسبت به تورهایی که در روزهای عادی برگزار می‌شوند؛ دارد. بنابراین اگر به دنبال سفر ارزان‌تری هستید و هیچ زمان دیگری را برای این سفر ندارید بهتر است از مدتی قبل از تعطیلات عید برای رزرو تور اقدام کنید تا در طول تعطیلات نوروز سفری مطابق میل خود داشته باشید.