بیوگرافی و عکس های اینستاگرام محمد صلاح بازیکن مسلمان لیورپول و همسرش

بیوگرافی و زندگی نامه محمد صلاح

عکس محمد صلاح
عکس محمد صلاح

محمد صلاح با نام کامل محمد صلاح غالی به انگلیسی Mohamed Salah در 15 ژوئن 1992 در بسیون، مصر متولد شد.

قد او 175 سانتیمتر و وزن او 71 کیلوگرم می باشد.

محمد صلاح بازیکن مسلمان تیم فوتبال لیورپول و تیم ملی مصر است و بیشتر در پست‌ های هافبک هجومی و حمله و وینگر راست بازی می‌کند.

صلاح فوتبال حرفه ای خود را از سال 2010 با باشگاه اسکندریه در لیگ برتر مصر شروع کرد، مدتی بعد به تیم فوتبال بازل، سوئیس پیوست و در اولین فصل حضورش در سوئیس عنوان بهترین بازیکن لیگ را به دست آورد.

محمد صلاح و همسرش مگی
محمد صلاح و همسرش مگی

عملکرد صلاح مورد توجه تیم فوتبال چلسی در لیگ جزیره قرار گرفت و در سال 2014 با قرارداد 11 میلیون دلاری به این تیم پیوست، پس از آن به تیم فوتبال فیورنتینا در سری آ ایتالیا پیوست و سرانجام با قراردادی 15 میلیون یورویی به تیم فوتبال آ اس رم ملحق شد.

پس از یک فصل حضور در تیم فوتبال آ اس رم، صلاح با قراردادی 36.9 میلیون پوندی به تیم فوتبال لیورپول انگلیس پیوست.

محمد اولین بازی خود را برای تیم ملی فوتبال مصر در سال 2011 انجام داد. او سابقه 57 بازی ملی و 33 گل ملی را در کارنامه حرفه ای خود دارد، محمد صلاح در بازی های مقدماتی جام جهانی 2018 با گل کردن پنالتی دقیقه ی 95 در برابر تیم فوتبال کنگو باعث صعود تیم فوتبال مصر پس از 28 سال به جام جهانی شد.

صلاح یکی از سریع ترین بازیکنان فوتبال جهان شناخته می شود، خوزه مورینیو درباره ی او می گوید : محمد جوان، سریع، خلاق و مشتاق است. او شخصیت فروتنانه ای در زمین دارد و آماده کار برای تیم است، او مثل گرت بیل و آرین روبن فرز است.

محمد صلاح
محمد صلاح

مهارت های فنی، سرعت بالا و سبک بازی باعث شده تا در رسانه های ایتالیایی به او لقب ” مسی مصری ” داده شود.

محمد صلاح در سال 2013 با مگی ازدواج کرد، حاصل این ازدواج یک فرزند دختر به نام مکه است که در سال 2014 در بیمارستان وست مینستر در جنوب غربی لندن متولد شد.

طرفداران لیورپول یک آهنگ برای او ساخته اند و اعلام کرده اند که اگر صلاح به گل زدن ادامه دهد به دین اسلام روی می آورند.

ماجرای محمد صلاح و دزد خانه اش

زمانی که محمد صلاح در تیم فوتبال لیورپول بازی می کرد از خانه اش دزدی شد، او برای آنکه در آن شرایط کنار خانواده باشد به خانه بازگشت.

دزد پس از دو روز دستگیر شد و با وجود آنکه پدر محمد صلاح می خواست مراحل قانونی را پیگیری کند او از پدرش درخواست می کند که به جای این برای دزد یک شغل پیدا کند تا زندگی اش را سر و سامان بدهد.

این کار او در شبکه های اجتماعی بازخورد های خوبی داشته و باعث محبوبیت بیشتر این بازیکن مسلمان در بین طرفداران لیورپول شده است.

محمد صلاح و دخترش مکه
محمد صلاح و دخترش مکه

ثروت او حدود 28 میلیون دلار آمریکا تخمین زده می شود.

سرعت محمد صلاح 33.1 کیلومتر بر ساعت تخمین زده می شود، او به عنوان چهارمین بازیکن سریع تاریخ تیم فوتبال لیورپول شناخته می شود.

صلاح به عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر انگلیس در فصل 2017 – 2018 انتخاب شده است.

او همچنین به عنوان بهترین بازیکن مرحله ی مقدماتی جام جهانی فوتبال 2018 معرفی شده است.

مطبوعات و طرفدارانش در لیگ جزیره به او لقب فرعون و پادشاه مصر را داده اند.

فال حافظ کوکا