ماساژ صورت با قاشق | رفع سریع چروک دور چشم، پیشانی، ابرو و لب ها (تصویری)

زیبایی و سلامت پوست صورت و بدن ما عمدتا به گردش خون مناسب بستگی دارد. ماساژ صورت فواید زیادی دارد؛ جریان خون و لنف را بهبود می بخشد، میزان احتباس آب را کاهش داده و با کاهش چین و چروک باعث جوان سازی پوست صورت می شود.

ماساژ قاشق یکی از بهترین و موثر ترین ماساژ ها برای جوان سازی پوست صورت است که در ژاپن، کره و چین برای رفع چین و چروک صورت استفاده می شود.

ما در این مقاله از سایت کوکا آموزش ماساژ ضد پیری برای رفع چین و چروک پوست صورت را ارائه کرده ایم که در کمتر از 2 هفته باعث جوان سازی پوست می شود. با ما همراه باشید!

برای ماساژ صورت با قاشق به چه چیزی نیاز داریم؟

به دو قاشق غذا خوری نیاز دارید؛ در کشور های آسیایی از قاشق های سرامیکی استفاده می شود اما شما می توانید از قاشق عای فلزی معمولی هم استفاده کنید.

روغن گیاهی مانند روغن نارگیل، روغن زیتون یا روغن کنجد که قبل از شروع ماساژ باید آن را بر روی پوست بمالید.

آب سرد و گرم؛ شما می توانید ماساژ را با آب سرد و گرم انجام دهید چون هر دو گردش خون را در پوست بهبود می بخشند و انتهای عصب را تحریک می کنند.

چند نکته مهم

  1. قبل از ماساژ پوست خود را تمیز بشویید
  2. برای جلوگیری از کبودی و آسیب عروق خونی، سعی کنید بیش از حد به پوست فشار نیاورید
  3. بهترین زمان برای ماساژ قاشق، صبح است

ماساژ ضد پیری و ضد چروک صورت

ماساژ چشم برای رفع چروک

ماساژ چشم برای رفع چروک و پف زیر چشم
ماساژ چشم برای رفع چروک و پف زیر چشم

زیر چشم ها را روغن گیاهی (روغن نارگیل، روغن کنجد و یا روغن زیتون) بمالید. قاشق هایی که در آب سرد فرو کرده اید را از قسمت پشت زیر چشم ها بگذارید و به مدت 1 تا 2 دقیقه در حرکات دایره ای ماساژ دهید.

ماساژ برای پف زیر چشم

چشمان تان را ببندید و قاشق هایی را که در آب سرد فرو کرده اید بر روی چشم ها بگذارید، اجازه دهید بماند تا گرم شود. حالا دوباره قاشق ها را در آب سرد فرو کنید و بر روی چشم ها بگذارید، این کار را 5 تا 7 بار تکرار کنید تا نتیجه بگیرید.

ماساژ خط بین ابرو ها

ماساژ خط بین ابرو ها
ماساژ خط بین ابرو ها

قسمت بالایی قاشقی را که در آب سرد بوده است بر روی پل بینی و بین دو ابرو بگذارید و کمی فشار دهید و به سمت قسمت بالایی پیشانی بکشید. حالا قاشقی را که در آب گرم بوده بردارید و همین کار را تکرار کنید، هر قاشق را 10 بار استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

ماساژ گوشه چشم

ماساژ گوشه چشم
ماساژ گوشه چشم

پشت قاشق هایی را که در آب سرد بوده اند بر روی گوشه های چشم قرار دهید و 5 تا 7 بار در حرکات دایره ای ماساژ دهید و همین طور به سمت گیجگاه بکشید، حالا قاشق ها را در آب گرم فرو کنید و همین کار ها را تکرار کنید. این ماساژ را 5 بار تکرار کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

بالا بردن ابرو با ماساژ

بالا بردن ابرو با ماساژ
بالا بردن ابرو با ماساژ

قاشق هایی که در آب گرم بوده اند را در خط شروع ابرو ها بگذارید و به آرامی در حرکات دایره ای به سمت گیجگاه بکشید. این ماساژ را 10 بار تکرار کنید.

ماساژ ضد چروک پیشانی

ماساژ ضد چروک پیشانی
ماساژ ضد چروک پیشانی

قاشق هایی را که در آب گرم بوده اند را در وسط پیشانی خود قرار دهید و در حرکات دایره ای به سمت گیجگاه بکشید، حالا دوباره همین مسیر را برگردید تا به قسمت وسط پیشانی برسید. این ماساژ را باید به مدت 2 تا 3 دقیقه انجام دهید.

ماساژ خط خنده

ماساژ خط خنده
ماساژ خط خنده

دهان خود را باز کنید و لب هایتان را به بیرون بکشید. قاشق هایی که در آب گرم بوده اند را زیر بینی خود قرار دهید و در حرکات دایره ای به سمت گوشه های دهان بکشید و دوباره با همین حرکات به زیر بینی برسید. این ماساژ را 5 تا 7 بار تکرار کنید تا نتیحه بگیرید.

ماساژ چانه و زیر چانه

ماساژ چانه و زیر چانه
ماساژ چانه و زیر چانه

2 قاشق غذا خوری که در آب گرم بوده اند را زیر چانه خود قرار دهید و آنها را در حرکات دایره ای به سمت گوش های خود بکشید. این ماساژ را 10 بار تکرار کنید.

ماساژ گونه ها

ماساژ گونه ها
ماساژ گونه ها

قاشق هایی که در آب گرم بوده اند را دو طرف دهان خود قرار دهید و در حرکات دایره ای به سمت گوش های خود بکشید.

حالا لبخند بزنید و دوباره قاشق ها را دو طرف دهان قرار داده و در حرکات دایره ای به سمت گوش های خود بکشید. هر کدام از این ماساژ ها را 5 تا 6 بار تکرار کنید.

ماساژ سینه

ماساژ سینه
ماساژ سینه

قاشق هایی را که در آب گرم بوده اند را قسمت بالای سینه ها قرار دهید و در حرکات دایره ای به سمت خط وسط دو سینه بکشید.

حالا قاشق ها را در آب سرد فرو کنید و همان حرکات را تکرار کنید. هر ماساژ را 10 بار تکرار کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

ماساژ گردن و شانه

ماساژ گردن و شانه
ماساژ گردن و شانه

قاشق هایی را که در آب گرم بوده اند را زیر گوش ها قرار دهید و با کمی فشار به سمت گردن و شانه ها بکشید. این ماساژ را 10 با تکرار کنید.

چه افرادی نباید ماساژ قاشق را انجام دهند؟

  • افرادی که به بیماری التهابی آکنه روزاسه مبتلا هستند
  • کسانی که سیستم لنفاوی آن دچار اختلال شده است
  • افرادی که رگ های خونی آن ها در سطخ پوست قرار دارند
  • کسانی که به آسیب های پوستی دچار هستند
  • اگر می خواهید زودتر نتیجه بگیرید بهتر است که هر روز ماساژ قاشق را انجام دهید

در ادامه بخوانید : دلایل ایجاد چین و چروک صورت چیست؟


منبع : brightside