بیوگرافی و عکس های جدید لوکا مودریچ بهترین بازیکن اروپا و همسرش

بیوگرافی و زندگی نامه لوکا مودریچ

عکس لوکا مودریچ
عکس لوکا مودریچ

لوکا مودریچ به انگلیسی Luka Modrić در 9 سپتامبر 1985 در روستای مودریچی، زادار کرواسی متولد شد.

پدرش استایپ مودریچی و مادرش رادوکا داپود هر دو کارگر یک کارگاه نساجی بودند.

لوکا دو خواهر کوچک تر به نام های یاسمینا و دیورا دارد.

قد او 172 سانتیمتر است.

دوران کودکی لوکا مودریچ با جنگ استقلال کرواسی همزمان بود به همین دلیل خانواده مجبور شدند که از آن روستا فرار کرده و به مدت 7 سال در یک هتل زندگی کنند. در همان سال ها پدرش به عنوان مکانیک هواپیما در ارتش کرواسی مشغول به کار شد و مادرش برای گذراندن زندگی خیاطی می کرد.

در این شرایط دشوار، مودریچ بازی فوتبال را شورع کرد و در سال 1992 همزمان با ورود به مدرسه به یک آکادمی ورزشی رفت و بازی فوتبال را به صورت حرفه ای ادامه داد.

مودریچ در سال 2000 به آکادمی دینامو پیوست، پس از آن به مدت 3 سال برای تیم فوتبال زرینسکی موستار در لیگ بوسنی و هرزگویین بازی کرد و به دلیل درخشش قابل توجه در این تیم به تیم اینتر زاپارسیک قرض داده شد.

لوکا مودریچ و همسرش وانیا بوسنیچ و فرزندانش
لوکا مودریچ و همسرش وانیا بوسنیچ و فرزندانش

در سال 2006 با تیم دیانمو زاگرب قراردادی 10 ساله امضا کرد و با پول حاصل از آن برای خانواده اش خانه خرید. در این تیم بازی های درخشانی انجام داد و به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرد.

پس از 4 سال بازی در تیم دینامو زاگرب با قراردادی 6 ساله به ارزش 21 میلیون یورو به تیم تاتنهام در لیگ برتر انگلیس پیوست و به عنوان گران قیمت ترین بازیکن تاریخ کرواسی شناخته شد.

با بازی های درخشانی که انجام داد در سال 2010 یک قرارداد 6 ساله ی جدید با او به امضا رسید. لوکا در تیم تاتنهام موفقیت زیادی به دست آورد تا اینکه در سال 2012 تیم فوتبال رئال مادرید قراردادی 5 ساله به ارزش 30 میلیون پوند را با او به امضا رساند.

او در سال 2014 یک قراداد جدید 4 ساله را با رئال مادرید به امضا کرد.

او به عنوان بازیکن در رده های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برای تیم فوتبال کرواسی هم موفقیت زیادی به دست آورده است. در 118 بازی، 14 گل به ثمر رسانده و با تیم کرواسی به عنوان نائب قهرمانی جام جهانی 2018 روسیه رسیده است.

لوکا مودریچ در سال 2006 با وانیا بوسنیچ نامزد شد و این دو در سال 2010 در زاگرب ازدواج کردند. حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام ایوانو (متولد سال 2010) و دو فرزند دختر به نام های اما (متولد سال 2013) و صوفیا (متولد سال 2017) هستند.

لوکا مودریچ برنده توپ طلای 2018
لوکا مودریچ برنده توپ طلای 2018

جوایز و افتخارات لوکا مودریچ

  • بهترین بازیکن سال 2011 در باشگاه تاتنهام
  • بهترین بازیکن جام جهانی 2018
  • بهترین بازیکن سال 2018 اروپا
  • بهترین بازیکن سال 2018 فیفا
  • برنده توپ طلای اروپا در سال 2018

زوونیمیر بوبان، فرانچسکو توتی و رونالدو برزیلی بازیکنان مورد علاقه ی او هستند.

کارلو آنچلوتی مربی مورد علاقه ی اوست.

ثروت مودریچ 7.5 میلیون دلار تخمین زده می شود.