لباس عروس های سنتی در کشورهای مختلف دنیا

لباس عروس های مختلف که در کشورهای مختلف دنیا رایج است

ازدواج مهمترین واقعه در زندگی هر شخص است بنابراین لباس های این مناسبت هم می تواند بسیار خاص و زیبا باشد. در هر کشوری عروس و داماد لباس های ملی مرسوم کشور خود را که فرهنگ کشورشان را منعکس می کند به تن می کنند.

در این جا عکس هایی بسیار زیبا و خیره کننده از لباس عروس های سراسر دنیا به همراه داستانی که در پس این لباس ها نهفته است آورده ایم.

عروس بلغارستانی در لباس لباس عروس سنتی

بلغارستان
بلغارستان

در ترکیه قبل از اینکه عروس خانه پدری را ترک کند و به مراسم برود برادر یا عموی عروس روبانی قرمز به کمر او می بندد. قرمز سمبل شادی، خوشبختی و معصومیت است.

ترکیه
ترکیه

در سریلانکا لباس عروس ترکیبی از سنت شرق و غرب است. آن ها ساری ابریشم دوزی شده به تن می کنند. جواهرات عروس باید به تعداد فرد باشد زیرا عدد فرد نشانه سعادت است.

سریلانکا
سریلانکا

در اندونزی هر شخصی رسم و سنت خودش را برای عروسی دارد. دختران بومی در مراسم عروسی لباس های رنگارنگ با گلدوزی های سنگین می پوشند.

اندونزی
اندونزی

رنگ لباس عروس در پاکستان قرمز، صورتی و بنفش غلیظ است. عروس و داماد تاج های تزئین شده با مهره ها و روبان های کتان به سر می گذارند.

پاکستان
پاکستان

لباس عروس هندی ها “لهنگا چولی” نام دارد. معمولا این لباس به رنگ قرمز است و جواهرات عروس طبق سنت Solah Shringar 16 قلم است.

هندوستان
هندوستان

در نوبیا عروس ها روسری پوشیده و صورت خود را زیر نقابی پنهان می کنند.

نوبیا (منطقه ای در جنوب مصر)
نوبیا (منطقه ای در جنوب مصر)

در اریتره عروس و داماد لباس و تاج مخملی بنفش تیره با گلدوزی های طلایی می پوشند.

اریتره (شمال غربی آفریقا)
اریتره (شمال غربی آفریقا)

در جمهوری تووا لباس های سنتی مراسم عروسی شیوه زندگی نمادین مردم بومی را نشان می دهد. لباس های مراسم طوری دوخته شده اند که بتوان با آن ها سوارکاری کرد. لباس عروس از پارچه های رنگ روشن تهیه شده است.

جمهوری تووا، روس
جمهوری تووا، روس

در تبت در روز جشن عروسی داماد برای عروس جواهرات و لباس عروس می آورد. لباس عروس شامل یک کلاه یا سرپوش، سکه های نقره برای تزئین مو و یک طلسم فلزی بودایی است.

تبت
تبت

در مراسم عروسی رسمی، عروس لباس سفید بسیار زیبایی به تن می کند. اما در جشن واقعی باید یک لباس دیگر که توسط مادر عروس گلدوزی شده است بپوشد.

فلسطین
فلسطین

در لیما پایتخت پرو لباس عروس قرمز و مشکی است.

پرو
پرو

در اردن لباس عروس سفید و جواهرات او طلا و نقره است. سر عروس را با پارچه ای می پوشانند. رنگ سفید سمبل رشد، هارمونی و امنیت است.

اردن
اردن

در مالی لباس عروس کافلان نام دارد و داماد پولیور گشادی به تن می کند. معمولا عروس و داماد رنگ سفید را انتخاب می کنند اما گاهی بنفش هم می تواند باشد.

مالی
مالی

سالیان سال است که عروس های کره ای لباسی به نام هانبوک استفاده می کنند که در کره جنوبی به آن Joseon-ot می گویند. هانبوک لباسی است آستین بلند با کمری دامن زیرسینه.

کره
کره

لباس عروس های ژاپنی کیمونو با کلاهی خاص است که “تسونوکاکوشی” نام دارد. این کلاه برای پوشاندن شاخ حسادت عروس به کار می رود تا عروس در زندگی خود همسری مهربان و مطیع باشد.

ژاپن
ژاپن

عروس های نیجریه پیراهنی توری می پوشند و قسمتی از پیراهن که kaftan نام دارد از پارچه های هندی دوخته شده است. جواهرات مرجان و کلاه خاصی هم به تن می کنند.

نیجریه
نیجریه

در چچن لباس سفید عروس با گل سینه و کمربند زیبایی تزئین شده است. لباس عروس به دلیل نجابت او باید تمام بدن عروس را بپوشاند و موهای او هم با روسری سفید پوشانده شود.

چچن (جنوب شرقی روس)
چچن (جنوب شرقی روس)

عروس های عراقی به رسم سنت بیشتر از 7 نوع لباس در رنگ های مختلف عوض می کنند. رنگ قرمز نماد عشق است.

عراق
عراق

ایتالیایی ها معتقدند که رنگ سبز خوشبختی و وفور می آورد.

ایتالیا
ایتالیا

/ بدونیم