عکس و مشخصات فنی لامبورگینی ترزو میلنیو؛ ابرخودروی برقی ایتالیایی

لامبورگینی ترزو میلینو
لامبورگینی ترزو میلینو

 

کمپانی خودروسازی لامبورگینی، مفهوم جدیدترین مدل ترزو میلنیو (به معنی هزاره سوم) که یک ابر خودروی اسپرت الکتریکی است و با همکاری محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) طراحی شده، رونمایی کرده است.

سوپر ماشین لامبورگینی ترزو میلنیو (lamborghini terzo millennio) بر پایه ی چهار اصل؛ انرژی، نوآوری در مواد، طراحی و قدرت انتقال قوی تر و صدا و هیجان طراحی شده است.

لامبورگینی ترزو میلینو
لامبورگینی ترزو میلینو

گفته می شود که همه ی تست های مربوط به این ماشین در سال 2019 به پایان می رسد و پس از آن به مرحله ی ساخت و تولید وارد خواهد شد. انتظار می رود که ترزو میلنیو تا سال 2030 به بازار عرضه شود.

برای ساخت این ماشین از تکنولوژی نانو استفاده شده است؛ بدنه ی ترزو میلنیو از جنس نانو لوله های فیبر کربن با انعطاف پذیری بالا ساخته شده و در آن به جای باتری های بزرگ و جاگیر در کف ماشین، ابر خازن هایی به کار رفته که بسیار کوچک و کم جا هستند.

نکته ی جالب این است که بدنه ی فیبر کربن علاوه بر اینکه بسیار سبک وزن است، خودش می تواند به ذخیره ی بیشتر انرژی در ماشین کمک کند. همچنین مزیت استفاده از ابر خازن به جای باتری این است که سریع تر شارژ شده، انرژی بیشتری را در خود ذخیره می کند و مانند دیگر ماشین های الکتریکی صدا و ارتعاش ایجاد نمی کند.

لامبورگینی ترزو میلینو
لامبورگینی ترزو میلینو

فضای داخلی ماشین لامبورگینی ترزو میلنیو مانند ماشین های فرمول یک طراحی شده است و ایمنی بسیار بالایی دارد؛ جدیدترین مدل ماشین لامبورگینی تنها دو صندلی دارد و علاوه بر آن یک سیستم کمک راننده در آن به کار رفته که به راننده برای کنترل مسیر های شهری و برون شهری کمک می کند.

چرخ ها به طور جداگانه دارای یک موتور الکتریکی هستند و به همین دلیل گشتاور لازم برای حرکت ماشین توسط هر کدام از چرخ ها به تنهایی تولید می شود و این ماشین را به یک خودروی چهار چرخ متحرک تبدیل می کند.

لامبورگینی ترزو میلینو
لامبورگینی ترزو میلینو

علاوه بر همه ی مشخصات لامبورگینی ترزو میلنیو، طراحی خاص بدنه، نظر ها را به خود جلب کرده به گونه ای که بخش جلویی با شیشه ای که تا نزدیکی آرم امتداد پیدا کرده و شکاف های سفید رنگ خودنمایی می کند. علاوه بر این چرخ ها دارای قاب های نارنجی رنگ هستند که زیبایی آن را دو چندان ساخته است.

خودترمیمی، یکی از قابلیت های جالب و منحصر به فرد این ماشین سوپر اسپرت است به گونه ای که توسط حسگر ها و سنسور های تعبیه شده در بدنه، صدمات و آسیب های احتمالی در اثر تصادف مشخص شده و به طور خودکار توسط میکرو کانال هایی که حاوی مواد شیمیایی خاصی هستند، ترمیم می شود.

قیمت لامبورگینی ترزو میلنیو

لامبورگینی ترزو میلینو
لامبورگینی ترزو میلینو

هنوز اطلاعات دقیقی از قیمت ماشین لامبورگینی ترزو میلنیو ارائه نشده است. در صورت اعلام شدن، قیمت این ماشین در سایت منتشر خواهد شد.

سرعت لامبورگینی ترزو میلنیو

گفته می شود که این ابر خودروی الکتریکی (برقی) با سرعتی بیش از 300 کیلومتر بر ساعت (معادل 186 مایل بر ساعت) حرکت می کند.

منابع : topgeardesignboomlamborghini

فال حافظ کوکا