فواید شگفت انگیز رابطه جنسی برای سلامت خانم ها

تاثیر مثبت رابطه جنسی روی سلامت بدن زنان

تاثیر مثبت رابطه جنسی روی بهبود زندگی مشترک اثبات شده است و نمی توان آن را نادیده گرفت. اما روی سلامتی انسان چه تاثیری دارد؟ رابطه جنسی مداوم، باعث جوان ماندن زوجین می شود. زن و شوهری که بیش از سه بار در هفته رابطه جنسی دارند، هم از نظر روحی و هم جسمی جوان تر دیده می شوند.

فواید شگفت انگیز رابطه جنسی برای سلامت خانم ها
فواید شگفت انگیز رابطه جنسی برای سلامت خانم ها

کاهش رابطه جنسی می تواند عوارض خطرناکی روی زندگی مشترک و همچنین سلامت افراد داشته باشد و این عوارض در زنان و مردان متفاوت است. کاهش تعداد رابطه جنسی در زنان، باعث کاهش میل جنسی در آن ها شده و دیرارضایی بیشتری ایجاد خواهد کرد.

تعداد دفعات رابطه جنسی در زندگی مشترک، حتی روی منظم شدن عادت ماهیانه خانم ها تاثیرگذار است. زنانی که بیش از دو بار در طول هفته با همسرشان رابطه عاشقانه دارند، نسبت به سایر خانم ها، قاعدگی منظم تری داشته و میزان ترشح هورمون استروژن در آن ها بیشتر خواهد بود.
سوالی که ممکن است به ذهن برسد این است که آیا خود ارضایی در خانم ها نیز چنین تاثیر مثبتی روی هورمون ها خواهد داشت؟ جواب منفی است. فقط زمانی که این رابطه معاشقه با جنس مخالف انجام شود چنین تاثیرات شگرفی را به دنبال خواهد داشت.
از آن جا که باروری خانم ها به کیفیت عادت ماهیانه آن ها بستگی دارد می توان نتیجه گرفت رابطه جنسی به صورت غیرمستقیم روی باروری خانم ها نیز اثرگذار خواهد بود.
شایان ذکر است منظم بودن قاعدگی باعث سلامت عمومی بدن زنان می شود که پوستی شاداب و شفاف را ایجاد می کند.

به عنوان مطلب پایانی، بر این نکته تاکید می کنیم که رابطه جنسی عاشقانه و با کیفیت، اگر بیش از دو بار در طول هفته انجام شود، باعث باروری، استحکام استخوان ها، کاهش ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و افسردگی خواهد شد و دردهای بعد از یائسگی را نیز برطرف می کند.