مناسب ترین زمان برای برقراری رابطه جنسی

زمان مناسب برای داشتن رابطه جنسی میان زوجین، چه وقتی است؟

شاید سوال بسیاری از زن و شوهرها این باشد که چه زمانی بهترین وقت برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش است؟ هر وقت که زوجین هماهنگی بیشتری با هم دارند و از نظر روحی و جسمی در شرایط مساعدتری قرار دارند می توانند یک رابطه عاشقانه و رضایت بخش داشته باشند. پس به صورت کلی، می توان گفت رابطه جنسی زمان خاصی ندارد و همه چیز به شما و شریک جنسی تان بستگی دارد.

مناسب ترین زمان برای برقراری رابطه جنسی
مناسب ترین زمان برای برقراری رابطه جنسی

اما تحقیقات نشان می دهد هنگام صبح، که زن و شوهر بعد از خواب شبانه، از نظر ذهنی و جسمی آرام تر هستند، قبل از خروج از منزل و شروع یک روز پرمشغله، رابطه جنسی می تواند انرژی بخش بوده و روزتان را بهتر شروع خواهید کرد.
نکته دیگری که در رابطه جنسی باید به آن توجه کرد، مکانی است که این ارتباط صورت می گیرد. اتاق خواب نقش مهمی در یک آمیزش لذت بخش دارد. اتاق خواب علاوه بر اینکه می تواند از لحاظ روانی باعث آرام شدن افراد شود، در داشتن رابطه عاشقانه و رمانتیک و به دور از استرس تاثیر بسزایی خواهد داشت.

سعی کنید اتاق خواب را فقط به رابطه عاشقانه و استراحت و آرامش اختصاص دهید، از تماشای تلویزیون یا انجام کارهای شغلی در اتاق خواب بپرهیزید. دکوراسیون اتاق خواب نیز اهمیت بسزایی دارد، از نصب عکس های افراد از دنیا رفته اجتناب کنید، رنگ های زیبا و مورد پسند زن و شوهر برای دیوار و وسایل اتاق استفاد شود و با وسایل تزئینی زیبا آراسته شود.
در اتاق تان را همیشه قفل کنید. اگر فرزند کوچک دارید و از قفل کردن در اتاق خجالت می کشید، بهتر است از همان ابتدا به او آموزش دهید که اتاق خواب پدر و مادر نیز مانند حمام که کسی نباید بدون در زدن وارد شود، قوانین خودش را دارد و کودک نباید بدون اجازه وارد این اتاق شود. / دلگرم، دکتر محمد حسین اخوان تقوی