چه اتفاقی برای بدن تان می افتد اگر بعد از بیدار شدن از خواب آب کشمش بنوشید؟

خواص درمانی نوشیدن آب کشمش به صورت ناشتا
خواص درمانی نوشیدن آب کشمش به صورت ناشتا

پیشینه آشنایی و مصرف کشمش به حدود 2 هزار سال پیش از میلاد برمی گردد، زمانی که انسان کاملا تصادفی و بعد از دیدن انگور خشک شده روی شاخه های درخت با این ماده غذایی پرخاصیت – که یکی از مهم ترین مواد غذایی یافت شده تا آن زمان به شمار می رفت – آشنا شد.

ویتامین ها، فیبر و مواد معدنی موجود در این میوه خشک، آن را به یک ماده غذایی فوق العاده شگفت انگیز تبدیل کرده که پزشکان و کارشناسان تغذیه نیز پیوسته مصرف آن را به بیماران خود توصیه می کنند.

جالب است بدانید خیساندن کشمش در آب به مدت یک شبانه روز یکی از بهترین روش ها برای افزایش خاصیت های فوق العاده این ماده غذایی می باشد، زیرا آب همه مواد معدنی و مغذی موجود در کشمش و پوست آن را حل کرده و خواص سلامتی این میوه قدرتمند را افزایش می دهد.

در ادامه مقاله قصد داریم درباره فواید شگفت انگیز آب کشمش صحبت کرده و با مزایای نوشیدن آب کشمش بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب و اتفاقاتی که برای اندام های داخلی بدن رخ می دهد بیشتر آشنا شویم. با کوکا همراه باشید.

1. به سم زدایی راحت تر کبد و روده ها کمک می کند

خواص آب کشمش برای کبد و روده
خواص آب کشمش برای کبد و روده

پیروان طب آیورودا از دیرباز از آب کشمش برای پاکسازی کبد و روده استفاده می کرده اند. خاصیت سم زدایی کشمش از مقادیر فراوان آنتی اکسیدان ها و فیبرهای موجود در این میوه خشک نشات می گیرد.

آنتی اکسیدان ها به بهبود عملکرد کبد کمک می کنند به طوری که سم زدایی کامل بدن توسط این اندام بهتر انجام می شود و فیبر نیز باعث افزایش حجم مدفوع شده، حرکات روده را بهبود می بخشد و با این کار به پاکسازی روده ها کمک می کند.

نوشیدن آب کشمش به صورت ناشتا روند پاکسازی و سم زدایی را تسریع می بخشد فقط به خاطر داشته باشید حتما کشمش های خیس خورده را نیز همراه آب کشمش میل کنید.

2. به تامین انرژی در مدت زمان طولانی کمک می کند

خواص آب کشمش برای بدن
خواص آب کشمش برای بدن

دانشمندان و کارشناسان ورزشی معتقدند کشمش می تواند جایگزین خوبی برای تنقلات انرژی زا باشد زیرا حاوی مقادیر فراوان فیبر و ریزمغذی ها بوده و برخلاف بسیاری از تنقلات انرژی زا، فاقد هرگونه شکر یا افزودنی های طعم دهنده می باشد و همین خصوصیت آن را به یک میان وعده سالم و کامل تبدیل کرده است.

مصرف صبحگاهی آب کشمش انرژی لازم بدن برای کل روز را تامین می کند، به همین دلیل به ورزشکاران توصیه می شود قبل از انجام تمرینات شدید ورزشی مقداری آب کشمش میل کنند.

3. سطح کلسترول بد را کاهش داده و فشار خون را تثبیت می کند

خواص کشمش برای سلامت قلب
خواص کشمش برای سلامت قلب

مطالعات و تحقیقات بالینی نشان داده کشمش از نظر مقدار فیبر، پتاسیم، مواد مغذی گیاهی و آنتی اکسیدان ها نسبت به سایر میان وعده های محبوب در سطح بالاتری قرار دارد و افرادی که به صورت منظم کشمش مصرف می کنند در مقایسه با سایرین فشار خون سیستولیک و دیاستولیک کمتری خواهند داشت.

به علاوه خوردن کشمش سطح کلسترول بد اکسید شده خون را کاهش داده و به پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی کمک زیادی می کند.

سخن پایانی …

دستورالعمل های بسیاری درباره نحوه استفاده از آب کشمش وجود دارد. مطالعات و تجربیات مردم درباره استفاده منظم کشمش ثابت کرده این میوه خشک یک سوپر میوه واقعی با خواص فراوان برای سلامتی می باشد.

با این وجود به خاطر داشته باشید با این که آب کشمش یک مکمل غذایی مناسب برای افزودن به رژیم غذایی محسوب می شود اما هرگز نمی توان آن را به عنوان جایگزین دارو در نظر گرفت.

بنابراین در صورتی که از هرگونه مشکل کبدی، قلبی، فشار خون یا غیره رنج می برید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرده و طبق دستورالعمل او اقدام کنید.

توجه : سعی کنید از کشمش های کاملا طبیعی و بدون مواد نگه دارنده برای تهیه آب کشمش در منزل استفاده کنید.

در ادامه بخوانید : خواص انواع کشمش سبز و سیاه برای سلامتی

منبع: brightside