بیوگرافی و عکس های اینستاگرام حمیرا ریاضی و همسرش علی اوسیوند

عکس حمیرا ریاضی
عکس حمیرا ریاضی

حمیرا ریاضی با نام اصلی حمیرا حسنی ریاضی در تاریخ 28 خرداد 1346 در تهران، ایران متولد شد.

فارغ التحصیل رشته کارگردانی در مقطع فوق لیسانس از دانشکده سینما و تئاتر و همچنین فارغ التحصیل کارگردانی تئاتر از دانشکده هنر های زیبا در سال 1374 می باشد.

فیلم ها و سریال های حمیرا ریاضی

ریاضی بعد از ورود به دانشگاه تهران در سال 1369 فعالیت هنری خود در زمینه تئاتر را شروع کرد. شروع فعالیت سینمایی او با بازی در فیلم ساز ستاره در سال 1373 بود.

حمیرا ریاضی و همسرش علی اوسیوند و دخترش یاسمین
حمیرا ریاضی و همسرش علی اوسیوند و دخترش یاسمین

از فیلم های معروف او می توان به بازی با مرگ، مثلث آبی، زیر پوست شهر در کنار گلاب آدینه و محمدرضا فروتن، رنگ شب، نغمه، شیرین در کنار لیلا حاتمی و نیکی کریمی و شرفناز در کنار علی اوسیوند اشاره کرد.

مزد ترس، پهلوانان نمی میرند، آژانس دوستی، هفت سنگ در کنار داریوش ارجمند و امین تارخ، گل من گلی در کنار بهزاد خداویسی، روزگار جوانی، عید آن سال ها، کاشانه، دختران در کنار آتنه فقیه نصیری، نوعروس، باران عشق در کنار خسرو شکیبایی، طلسم شدگان در کنار مهدی هاشمی و زیبا بروفه از سریال های موفق او هستند.

از دیگر سریال های او در تلویزیون می توان بچه های هور در کنار علی اوسیوند و داوود رشیدی، حلقه سبز در کنار سیما تیرانداز و حمید فرخ نژاد، کلانتر 3، وضعیت سفید و بوی باران در کنار نرگس محمدی، رضا کیانیان و رویا نونهالی را نام برد.

اسفندیار، مهرگیاه، لیر شاه، ایلیات، چند و چون به چاه رفتن چوپان، بهرام چوبینه و هانچو از تئاتر های موفق او هستند.

حمیرا ریاضی
حمیرا ریاضی

حمیرا ریاضی در سال 1378 با علی اوسیوند بازیگر ازدواج کرد. این زوج صاحب یک فرزند دختر به نام یاسمین اوسیوند هستند.

مدتی شایعاتی درباره حضور حمیرا ریاضی در شبکه جم به گوش می رسید که صحت ندارد.