در جواب در چه حالی چی بگیم؟

در جواب در چه حالی چی بگیم؟
در جواب در چه حالی چی بگیم؟

در چه حالی یعنی چه؟ | کاربرد اصطلاح در چه حالی | در جواب در چه حالی چه بگوییم؟ | در چه حالی به انگلیسی

همه ما هنگام حال و احوال پرسی های روزمره در کوچه و بازار، محیط کار، مدرسه، دید و بازدیدها و غیره بارها از اصطلاحات و تعارف های گوناگون استفاده می کنیم که اکثر آن ها احتمالا جنبه تعارفی داشته و جالب این که طرف مقابل نیز به تعارفی بودن آن ها واقف است و مشکلی با آن ندارد!

یکی از عبارات بسیار متداول هنگام ملاقات با دوستان و آشنایان، اصطلاح در چه حالی می باشد که اگر بخواهیم بدون تعارف به آن پاسخ دهیم با توجه به متغیر بودن حال و احوالات ما در طول روز ممکن است پاسخ های مختلفی داشته باشد: عالی ام، خوبم، خوب نیستم، حالم بده، افتضاحم و …

بدون شک بیان کردن حالات لحظه ای ما به مذاق افراد نه چندان صمیمی که احوال ما را جویا می شوند چندان خوش نمی آید، بنابراین بهتر است در این موارد ما نیز از عبارات تعارفی استفاده کنیم. اگر کنجکاو هستید درباره پاسخ های مناسب به عبارت در چه حالی بیشتر بدانید در ادامه مطلب با کوکا همراه باشید.

در چه حالی یعنی چه؟

اصطلاح در چه حالی همان طور که از ظاهرش پیداست به معنای حالت چطوره؟، اوضاع و احوالت چطور می گذره؟، خوب و خوشی؟ و غیره می باشد.

کاربرد اصطلاح در چه حالی

معمولا زمانی که دو شخص یکدیگر را ملاقات می کنند و قصد گفتگو با هم را دارند در ابتدای محاوره خود از جملاتی همچون در چه حالی استفاده می کنند تا هم سر صحبت را باز کرده و هم احوالات شخص مقابل را جویا شوند.

در جواب در چه حالی چه بگوییم؟

برخی پاسخ های مناسب برای عبارت سوالی در چه حالی به صورت زیر می باشد:

  • از همیشه بهتر … شکر
  • خوبم، ممنون که حالم رو جویا شدی
  • در کنار تو از همیشه بهترم
  • خوبم، اگرچه روزهای بهتر از این هم داشتم!
  • در حال زندگی کردن … خدا رو شکر
  • تا قبل از این زیاد خوب نبودم اما شما رو که دیدم فوق العاده ام!

توجه داشته باشید گاهی حال و احوال ما و این که چطور زندگی مان را می گذرانیم برای طرف مقابل که ممکن است یک دوست صمیمی، یکی از اعضای خانواده یا اقوام ما باشد واقعا اهمیت دارد و این سوال را از صمیم قلب می پرسد و پاسخی که به او می دهید نیز برایش مهم است. در این صورت می توانید در صورت تمایل علاوه بر پاسخ های ذکر شده خلاصه ای از احوال واقعی خود نیز بدهید.

گاهی نیز این عبارت تنها یک تکیه کلام است که برخی افراد در ابتدای همه گفتگوهای خود بیان می کنند و پاسخی که شما به آن ها می دهید نیز باید جنبه کلی و ظاهری داشته باشد که پاسخ های ذکر شده و مشابه آن کفایت می کند.

در چه حالی به انگلیسی

برای بیان اصطلاح در چه حالی در انگلیسی می توانید از عبارت زیر استفاده کنید:

?How are you doing