جملات زیبا و کوتاه از روانشناسان معروف

جملات کوتاه از روانشناسان معروف
جملات کوتاه از روانشناسان معروف

اگر عمدا قصد دارید کمتر از توانایی خود عمل کنید من به شما هشدار می دهم که تا آخر عمر خود راضی نخواهید بود. “آبراهام مزلو”

***

حتی یک زندگی شاد نیز نمی تواند بدون قدری تاریکی وجود داشته باشد، اگر شادی با غم متعادل نشود معنای خودش را از دست می دهد. “کارل یونگ”

***

به آن چه دارید راضی باشید، از اوضاع و احوال رضایت داشته باشید، وقتی درک کنید هیچ کمبودی وجود ندارد کل جهان متعلق به شما می شود. “لائوتسه”

***

زمانی که دیگر قادر به تغییر وضعیتی نیستیم به چالش کشیده می شویم تا خودمان را تغییر دهیم. “ویکتور ای فرانکل”

***

اگر نوع نگاه تان به مسائل مختلف را تغییر دهید چیزهایی که به آن ها نگاه می کنید تغییر می کنند. “وین دایر”

***

نمی توانید آن چه را که برای شما رخ می دهد کنترل کنید اما می توانید نگرش خود را به آن چه برای شما اتفاق می افتد کنترل کند و در این صورت به جای آن که اجازه دهید آن ها بر شما مسلط شوند شما بر تغییرات مسلط می شوید. “برایان تریسی”

***

خوشبختی تنها چیزی است که وقتی با دیگران سهیم می شوید چند برابر می شود. “آلبرت شوایتزر”

***

معتقدم که دلسوزی یکی از معدود مواردی است که می توانیم آن را تمرین کنیم تا خوشبختی فوری و طولانی مدت را برای زندگی ما به ارمغان آورد. “دالایی لاما”

***

اگر می خواهید خلاق باشید تا حدی کودک باشید با همان میزان خلاقیت و نبوغی که در یک کودک، قبل از آن که توسط جامعه بزرگسالان تغییر شکل داده شود، وجود دارد. “ژان پیاژه”

***

شدن بهتر از بودن است. “کارل دوک”

***

همیشه برای هر سخنرانی که انجام می دهی سه سخنرانی وجود دارد: یکی آن که تمرین کردی، یکی آن که انجام دادی و یکی آن سخنرانی که آرزویش را داشتی. “دیل کارنگی”

***

زندگی بدون وابستگی متقابل هیچ معنایی ندارد، ما به یکدیگر نیاز داریم و هر چه زودتر این را بفهمیم برای همه ما بهتر است. “اریک اریکسون”

***

احتمالا عالی ترین بینش این است که خوشبختی تنها یک جایگاه یا مکان نیست بلکه یک فرایند است، خوشبختی یک روند مداوم از چالش های جدید است و برای ادامه خوشبختی نگرش ها و فعالیت های درست نیاز است. “اد دینر”

***

بهترین راه برای فهمیدن این که آیا در مسیر درستی قرار دارید این است که دیگر به مسیر نگاه نکنید. “مارکوس باکینگهام”

***

جملات روانشناسی مثبت

سخنان زیبا از روانشناسان معروف
سخنان زیبا از روانشناسان معروف

هر انسانی روی زمین سرشار از امکانات بسیار خوبی است که می تواند با تخیل، تلاش و پشتکار تحقق یابد. “اسکات کافمن”

***

حقیقت این است که اتفاقات بد تاثیر عمیقی که انتظار داریم را روی ما نمی گذارد، این در مورد رخدادهای خوب نیز صدق می کند، ما خیلی سریع با هر دوی آن ها سازگار می شویم. “دانیل گیلبرت”

***

هنگامی که با یک تهدید غیر منتظره روبرو می شویم تنها راه نجات خود این است که خود را با کمک اطرافیان محکم نگه داریم و آن ها را رها نکنیم. “شاون آکور”

***

عالی ترین و زیباترین چیزهای زندگی نه شنیده می شوند، نه خوانده می شوند و نه دیده می شوند بلکه آن ها را باید زندگی کرد. “سورن کی ‌یرکگور”

***

برای افراد خوشحال زمان پر و برنامه ریزی شده است، برای افراد نا راضی زمان خالی و بیکار است که تعهدی در قبالش احساس نمی کنند، آن ها کارها را به تعویق می اندازند و نا کارآمد هستند. “مایکل آرگیل”

***

وقتی سپاسگزار باشید ترس از بین می رود و فراوانی ظاهر می شود. “تونی رابینز”