فیلم : اشک های مادر و پدر بنیتا کوچولو دختر گمشده 8 ماهه دل هر آدمی را به درد میاره

اشک های مادر و پدر بنیتا کوچولو دختر 8 ماهه ای که توسط دزد ماشین ربوده شد دل هر آدمی را به درد میاره

شرح ماجرا :

ساعت 10:30 صبح روز پنج‌شنبه 29‌تیرماه امسال مردی سراسیمه خودش را به مأموران پلیس کلانتری مشیریه در جنوب تهران رساند و از سارق خودرو به اتهام سرقت خودرو و ربودن دختر 8 ماهه‌‌اش شکایت کرد. شاکی در توضیح ماجرا گفت: لحظاتی قبل همراه دختر 8 ماهه‌ام با خودروی پرایدم از پارکینگ خانه‌ام خارج شدیم. خودروام را کنار در پارک کردم و برای بستن در پارکینگ پیاده‌شدم.
خودروام روشن بود و دختر 8 ماهه‌ام در صندلی جلو نشسته بود که ناگهان مرد جوانی پشت فرمان نشست و حرکت کرد. به سرعت خودم را به خودرو رساندم و برای اینکه مانع حرکت او شوم خودم را روی کاپوت پراید انداختم، اما سارق ویراژ داد و من از روی کاپوت به زمین افتادم و سارق هم با دختر 8 ماهه‌ام از محل گریخت.
با طرح این شکایت، پرونده به دستور قاضی آرش سیفی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران برای شناسایی سارق خودرو آدم‌ربا در اختیار کارآگاهان اداره‌یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت. مأموران در نخستین گام دوربین‌های مداربسته محل حادثه را بازبینی کردند.
دوربین چهره متهم را ضبط کرده بود. بدین ترتیب عکس متهم در اختیار مأموران گشت پلیس قرار گرفت. مأموران عصر روز جمعه هنگام گشت‌زنی مرد جوانی را به عنوان مظنون حادثه بازداشت کردند. متهم صبح دیروز در بازجویی‌ها جرم خود را انکار کرد. وی مدعی شد که با موتور‌سیکلت مسافرکشی می‌کند و اصلاً در جریان سرقت خودروی پراید و نوزاد‌ربایی نیست. پدر بنیتا گفت: من از سارق درخواست دارم دخترم را نزدیک شیرخوارگاهی یا در نقطه‌ای از مرکز شهر رها کند و من قول می‌دهم از شکایت خودم صرف نظر کنم.

عکس بنیتا کوچولو دختر گمشده
عکس بنیتا کوچولو دختر گمشده

همراهی هنرمندان در جست و جوی کودک ربوده شده

پیرو همین موضوع، چند تن از هنرمندان و چهره های شناخته شده سینما و تلویزیون که صفحات پر طرفداری در شبکه های اجتماعی دارند، تصویر کودک هشت ماهه ربوده شده را بازنشر داده اند و از این طریق، مخاطبان گسترده تری از این موضوع باخبر خواهند شد.

پرویز پرستویی، بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون که بیش از دو میلیون دنبال کننده در اینستاگرام دارد، در آخرین ارسال خود، عکس این کودک و پیام والدین او را در صفحه خود منتشر کرد و نوشت: «هموطنان عزیز لطفا این عکس و مطلب را اطلاع رسانی کنید تا این دختر هشت ماهه ربوده شده به آغوش مادر نگرانش برگردد.»

رامبد جوان نیز دیگر هنرمندی بود که در واکنش به این اتفاق عکس و پیام درخواست والدین کودک هشت ماهه گمشده را در صفحه اینستاگرام خود قرار داد. رضا رویگری و الناز حبیبی همچنین دو بازیگر دیگری بودندکه به بازنشر این پیام کمک کردند و این عکس را در صفحه خود منتشر کردند.