ترفندهای جالب و فوق العاده موثر برای برجسته کردن دکوراسیون داخلی منزل

چگونه جذابیت دکور و دکوراسیون داخلی منزل را دوچندان کنیم؟

در ادامه به 20 ترفند و روش عالی و موثر برای برجسته کردن دکوری های داخل منزل اشاره می کنیم. توجه به این نکات در دکوراسیون داخلی منزل، می تواند جان و روح تازه ای به منزل شما بدهد:

1- اتاق را زغالی رنگ کنید

زیبا کردن دکوراسیون داخلی منزل

بسیاری از اتاق ها هستند که می توانند چنین رنگی را تحمل کنند مخصوصا اگر به اندازه کافی نور رسانی شده باشند. از خاکستری تیره و یا اگر خیلی خفن هستید از مشکی زغالی استفاده کنید! این کار باعث می شود رنگ های روشن در اتاق به خوبی به چشم بیایند و فضا نیز حالتی دنج به خود بگیرد.

2- تغییر کلید های برق

زیبا کردن دکوراسیون داخلی منزل

از کلیدهای پلاستیکی سفید خسته نشدید؟ به فکر کلیدهای برق با طراحی های خاص باشید، نمونه ای که بالا می بینید یک طرح کلاسیک است، شما نیز با توجه به سبک دکوراسیون منزلتان می توانید از کلید برق هایی متفاوت استفاده کنید.

3- تابلوهای هنری را پایین آوزیران کنید

زیبا کردن دکوراسیون داخلی منزل

هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید تابلوی هنری حتما باید در سطحی که چشم ها قرار دارند آوزیران شود. یک تابلو را در فاصله 30 تا 60 سانتی متری از سطح زمین آوزیان کنید، این کار نه تنها حرکتی غیر قابل انتظار است بلکه حتی وقتی نشستید نیز می توانید از این تابلو لذت ببرید.

4- یک گلدان را با یک برگ بزرگ پر کنید

زیبا کردن دکوراسیون داخلی منزل

یک برگ بزرگ با شکلی خاص، مانند نمونه ای که در تصویر بالا می بینید، می تواند یک هفته دوام داشته باشد. استفاده از این روش نه تنها خیلی ارزان تر است بلکه خاص نیز هست و مطمئنا توجه هر کسی که به خانه تان می آید را به خود جلب می کند.

5- اضافه کردن چیزی زیبا به انتهای چوب پرده ها

روش های کم هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل

بسیاری از چوب پرده ها یا چیزی در انتها ندارند و یا انتهایی ساده دارند که می توانید آن را دربیاورید و خودتان هر چه دوست داشتید اضافه کنید. همین موارد کوچک است که یک دکور را خاص می کند پس این کار را دست کم نگیرید.

6- به کف اتاق ها الگو بدهید

روش های کم هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل

برای انجام این کار راه های فراوانی وجود دارد، موکت، رنگ کردن، کاشی کردن، پارکت و …، فقط باید توجه داشته باشید که تا چه مدت این الگو را لازم دارید. وقتی کف خانه الگو داشته باشد دکور و جو خانه برجسته تر خواهد بود.

8- استفاده از لوازم خز دار

روش های کم هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل

اضافه کردن وسائلی مانند صندلی خز دار و یا وسائل پوستی می تواند حسابی داخل دکور خانه خود نمایی کند و جوی فان و زیبا ایجاد کند.

8- استفاده از قفسه های هندسی شکل

روش های کم هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل

قرار نیست همه قفسه ها مستطیل و مربع با خط های صاف باشند. قفسه هایی که شکلی هندسی دارند مانند یک مجسمه می توانند عمل کنند و دکوری متفاوت برای اتاق ها ایجاد کنند.

9- آویزان کردن یک توپ دیسکو

بهترین دکوراسیون داخلی منزل

بله درست خواندید، توپ دیسکو! یک توپ آینه کاری شده می تواند نور را به اطراف پخش کند و جلوه ای متفاوت به نور پردازی خانه بدهد.

10- استفاده از دو نوع پارچه رو مبلی

برجسته کردن دکوری های منزل

استفاده از دو رنگ روی مبل ها و صندلی های ناهار خوری می تواند فوق العاده متفاوت و زیبا باشد. از آنجا که این کار روی مبل ها مدتی است که تبدیل به مد شده پس حتما با آن آشنا هستید. اما شاید این کار را کمتر کسی با صندلی ناهار خوری بکند. متفاوت بودن نوع و الگوی پارچه در پشت و جلوی این صندلی ها می تواند بسیار خاص و جذاب باشد.

11- استفاده از میز های جانبی متفاوت

بهترین دکوراسیون داخلی منزل

می توانید میز های جلو مبلی را جداگانه خریداری کنید و این بار به جای یک میز ساده از میزهایی با طرح های حیوانات و یا هندسی کمک بگیرید. مسلما چنین میزهایی می توانند فضایی خاص را ایجاد کنند.

12- ترکیب کوسن های پلنگی و گل دار

بهترین دکوراسیون داخلی منزل

نقش های خال خالی ترکیبی فوق العاده با الگوهای گلدار ایجاد می کنند. می توانید با عوض کردن روکش کوسن ها و یا اضافه کردن چند کوسن اضافی به راحتی دکور مبل های خود را به سطحی دیگر ببرید.

13- به شومینه الگو اضافه کنید

بهترین دکوراسیون داخلی منزل

می توانید اطراف شومینه خانه را به صورت الگو دار رنگ کنید، مانند تصویر بالا. شومینه در بیشتر خانه ها بی استفاده است پس با این کار حداقل می توانید در زمینه برجسته کردن دکور خانه از آن استفاده کنید.

14- استفاده از قالیچه ای گل دار در ترکیب با رنگ های غیر گلی

بهترین دکوراسیون داخلی منزل

تنها از دو رنگ استفاده کنید، طرح گلدار حتما منجر به ایجاد فضایی مادربزرگی نمی شود. استفاده از دو رنگ خاص اتفاقا فضایی مدرن و خاص را ایجاد می کند.

16- رنگ های متضاد را با هم ترکیب کنید

برجسته کردن دکوری های منزل

خلاق شوید، می توانید با ترکیب دو طیف رنگ که به شدت با هم تضاد هستند دکور خود را برجسته کنید. ترکیب رنگ هایی مانند بنفش و سبز یا نارنجی و صورتی.

17- گذاشتن تخت خواب جلوی پنجره

برجسته کردن دکوری های منزل

آنقدرها هم که فکر می کنید این کار عجیب و غریب نیست. پنجره ها نقاط کانونی طبیعت هستند، می توانید از نوری که به اتاق وارد می کنند استفاده کنید و طرح های زیبای روی رو تختی خود را بیشتر در توجه قرار دهید.

18- تعویض دستگیره های در

برجسته کردن دکوری های منزل

اضافه کردن رنگ به جایی که قابل انتظار نیست بسیار جذاب است. دستگیره های در چنین جاهایی هستند! می توانید به جای دستگیره های معمولی از انواع رنگ دار و درخشان استفاده کنید. این کار نه تنها خاص است بلکه دکورتان را نیز بسیار برجسته خواهد کرد. چیزهای کوچک را فراموش نکنید این موارد می توانن تغییرات بزرگ را رقم بزنند.

19- در نور سنگ تمام بگذارید

برجسته کردن دکوری های منزل

استفاده از یک لوستر خاص و پرنور بالای میز ناهار خوری این قسمت خانه را فوق العاده جذاب و چشمگیر می کند. فقط یک مورد را همیشه در نظر داشته باشید، لوستر نباید از میزی که پایینش قرار دارد بزرگتر باشد.

20- صندلی را از روی زمین بردارید

برجسته کردن دکوری های منزل

صندلی های معلق هم بسیار بذت بخش هستند و هم قطعه ای خاص در دکور خانه به حساب می آیند. فقط اگر میخواهید از سقف آویزانش کنید از محکم بودنش مطمئن شوید. / بدونیم