بیوگرافی کامل و عکس های اینستاگرام اورلاندو بلوم و نامزدش کیتی پری

عکس اورلاندو بلوم
عکس اورلاندو بلوم

اورلاندو بلوم با نام کامل اورلاندو جاناتان بلنچرد بلوم (به انگلیسی : Orlando Bloom) در 13 ژانویه 1977 در کنتربری، کنت انگلیس متولد شد.

مادرش سونیا کنستانس جوزفین و پدرش کالین استون هستند. اورلاندو در ابتدا اعتقاد داشت که پدر بیولوژیکی او شوهر مادرش هری بلوم است که قتی 4 ساله بود، درگذشت. اما هنگامی که 13 ساله شد مادرش به او گفت که پدرش در واقع کالین استون، شریک و دوست خانوادگی آن ها بوده است.

او یک خواهر بزرگتر به نام سامانتا بلوم دارد.

قد او 180 سانتیمتر است.

بلوم در کلیسای انگلیس بزرگ شد. وی قبل از تحصیل در مدرسه سنت ادموند در کانتربری، در مدرسه ابتدایی متدیست سنت پیتر درس خوانده بود. مادرش او را برای شرکت در کلاس های هنر و نمایشنامه ترغیب می کرد.

در سال 1993 به لندن نقل مکان کرد تا در یک دوره دو ساله سطح A در رشته ی درام، عکاسی و مجسمه سازی در کالج هنر های زیبا، همپستد شرکت کند. وی سپس به تئاتر ملی جوانان پیوست و پس از دو ترم بورس تحصیلی را برای آموزش در آکادمی درام انگلیسی آمریکایی به دست آورد.

اورلاندو بلوم و کیتی پری
اورلاندو بلوم و کیتی پری

فیلم ها و نمایشهای تلویزیونی اورلاندو بلوم

اورلاندو بلوم بازیگری را به صورت حرفه ای با نقش های تلویزیونی شروع کرد و سپس در سال 1997 با بازی در فیلم وایلد در کنار استیون فرای به دنیای هالیوود وارد شد.

از فیلم های معروف او می توان به ارباب حلقه ها 1 و2 و 3 در کنار الیجاه وود، ویگو مورتنسن، لیو تایلر و ایان مک کلن، سقوط شاهین سیاه، ند کلی در کنار هیث لجر، دزدان دریایی کارائیب 1 و 2 و 3 و 5 در کنار جانی دپ و کیرا نایتلی، تروآ در کنار براد پیت، پناهگاه در کنار جولیان مور و قلمرو بهشت در کنار اوا گرین اشاره کرد.

الیزابت تاون در کنار کیرستن دانست، نسل کشی ارمنی ها، نیویورک دوستت دارم، خیابان اصلی در کنار کالین فرث، سه تفنگدار، زولو در کنار فارست ویتاکر، حلقه بلینگ، هابیت 1 و 2 در کنار ایان مک کلن و مارتین فریمن، بازشده و تعقیب هوشمندانه از دیگر فیلم های موفق او محسوب می شوند.

آدمکشان میدسامر، فیلارمونیک لس آنجلس و خیابان کارناوال در کنار کارا دلوین از سریال موفق او در تلویزیون هستند.

اورلاندو بلوم
اورلاندو بلوم

اورلاندو بلوم از سال 2003 با کیت بوسورث بازیگر آمریکایی رابطه داشت تا اینکه سرانجام در سپتامبر 2006 این رابطه را پایان داد.

در اواخر سال 2007 او با سوپر مدل میراندا کر رابطه قرار کرد، آن ها نامزدی خود را در ژوئن 2010 اعلام کردند و در ماه بعد ازدواج کردند. حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام فلین کریستوفر بلوم می باشد، این دو در سال 2013 طلاق گرفتند.

او از سال 2016 با کیتی پری رابطه برقرار کرد، این دو در فوریه 2017 از هم جدا شدند اما در آوریل 2018 رابطه ی خود را از سر گرفتند و در 15 فوریه 2019 با هم نامزد شدند.

جوایز اورلاندو بلوم

  • جایزه سینمایی ام تی وی موفق ترین مرد برای فیلم ارباب حلقه ها – سال 2001
  • جایزه برگزیده نوجوانان بهترین بازیگر فیلم اکشن برای فیلم دزدان دریایی کاراییب – سال 2003
  • جایزه سینمایی ام تی وی بهترین جنگ برای فیلم هابیت : برهوت اسماگ – سال 2014

او در کودکی مبتلا به خوانش پریشی بود.

بلوم چندین مصدومیت شدید را متحمل شده است : یک بار بازوی چپ خود و سه بار جمجمه خود را شکسته، یک بار بینی خود را هنگام بازی در تیم راگبی شکسته، پای راست خود را هنگام اسکی در سوئیس شکسته، پای چپ را در تصادف موتورسیکلت شکسته و مچ دست راست خود را در هنگام اسنوبورد شکسته است. همچنین یک بار از تراس پشت بام خانه سه طبقه سقوط کرد و کمرش شکست و چند تا از دنده هایش هم هنگام بازی در فیلم ارباب حلقه ها شکسته شد.

اورلاندو بلوم و پسرش
اورلاندو بلوم و پسرش

به زبان فرانسه تسلط کامل دارد.

از طرفداران تیم فوتبال منچستر یونایتد انگلیس است.

قبلا سیگار می کشید اما این عادت را در سال 2002 ترک کرد و به ناخن جویدن روی آورد.

در لس آنجلس، کالیفرنیا زندگی می کند.

لیو تایلر، اریک بانا، کورتنی کاکس، جانی دپ، جنیفر آنیستون و کیرستن دانست دوستان صمیمی او هستند.

ثروت او حدود 35 میلیون دلار تخمین زده می شود.