انشا در مورد اهمیت ورزش و تحرک بدنی در سلامتی

انشا کوتاه و کودکانه درباره ورزش
موضوع انشا : ورزش و سلامتی

همه ی ما این جمله را که ” عقل سالم در بدن سالم است ” را بار ها شنیده ایم ولی امروزه با ماشینی شدن زندگی و افزایش استفاده از غذا های نا سالم و فست فود ها و آلودگی هوا بیش تر به اهمیت آن پی می بریم.

ورزش یکی از راه هایی است که می توانیم مضرات سبک زندگی ناسالم زندگی را با آن کاهش دهیم.

ورزش علاوه بر تاثیری که بر جسم انسان می گذارد در روح انسان نیز تاثیر زیادی دارد، ورزش کردن باعث آزاد شدن هورمونی به نام آندورفین یا همان حس خوب در بدن می شود که احساس اضطراب و افسردگی را از ما دور می کند و در نتیجه کیفیت زندگی ما را بالا می برد.

ابتدا شاید کمی سخت به نظر برسد که هر روز صبح بخواهیم بیدار شویم و ورزش کنیم اما بعد از مدتی وقتی که تاثیر مثبت ورزش را روی روح و جسم مان ببینیم دیگر با اشتیاق به سراغ آن خواهیم رفت و برنامه روزانه مان را طوری تنظیم خواهیم کرد که حداقل یک ساعت در روز ورزش منظم داشته باشیم.

زمان و میزان ورزش بستگی به نتیجه ای دارد که ما می خواهیم از ورزش کردن بگیرم، مثلا اگر هدف ما سلامتی باشد روزی نیم ساعت ورزش کردن کافی و تاثیر گذار است.

ورزش کردن باعث می شود ما کم کم روش تغذیه ی خود را نیز اصلاح کنیم و به سمت تغذیه ی سالم برویم، چون تاثیر ورزش و تغذیه ی سالم در سلامتی ما به یک اندازه است.

بسیاری از بیماری ها و درد ها با ورزش کردن از بین رفته یا عوارض آن کاهش پیدا می کند.

عرق کردن در هنگام ورزش می تواند بسیاری از سموم بدن را از راه پوست خارج کند و در نتیجه پوست زیباتر و شاداب تری خواهیم داشت.

ما می توانیم از ورزش به عنوان تفریح و سرگرمی یا از آن برای رسیدن به یک مهارت و مقام استفاده کنیم که در هر دو صورت تاثیرات مثبت و خوب آن را در آینده شاهد خواهیم بود.

به نظر من ورزش یکی از لذت بخش ترین کار هایی است که هر کس می تواند در زندگی اش آن را انجام دهد.

انشا در مورد ورزش و تندرستی (دختران)

همیشه اسم ورزش و زنگ ورزش که می آمد غمگین ترین آدم عالم بودم، با این که آدم تنبلی نیستم اما نمی دانم چرا ورزش کردن آن قدر به نظرم سخت می آمد.

یکی از سخت ترین لحظات ورزش برایم، نرمش های صبحگاهی در مدرسه بود که مجبور بودیم سر صف آن ها را انجام دهیم، اکثر مواقع بچه ها، نا منظم و خواب آلود حرکات را انجام می دادند و دوست داشتند سریع تر به کلاس ها بروند.

ولی امسال نظرم کاملا راجع به ورزش کردن تغییر کرده، امروز که این انشا را می نویسم فکر می کنم ورزش کردن یکی از بهترین کار هایی است که می توانم انجام دهم و نه تنها دیگر از آن بدم نمی آید بلکه خیلی هم برایم دوست داشتنی و لذت بخش شده است.

در واقع تابستان سال قبل بود که به دنبال کلاس تابستانی بودیم، مادرم پیشنهاد داد تا با هم به باشگاه برویم، با این که من خیلی راضی نبودم اما با اصرار مادرم در یک رشته ی ورزشی ثبت نام کردم.

روز اول که وارد باشگاه شدم مربی کنار چند نفر دیگر ایستاده بود که تقریبا هم سن من بودند، زمانی که همگی آماده شدیم مربی روبروی ما ایستاد و شروع کرد به حرف زدن.

او گفت: ورزش کردن باعث می شود بدن ما که در سن رشد قرار داریم بهتر رشد کند و همچنین با ورزش می توانیم ضعف های بدن خود را تقویت کرده و جسم سالم تری داشته باشیم.

او برای مان توضیح داد چون امروزه اکثر ما بچه ها، در آپارتمان و فضای بسته زندگی می کنیم و مثل بچه های دوره قبل جنب و جوش نداریم، همین ممکن است در آینده باعث شود افسرده شویم ولی ورزش کردن انرژی های منفی بدن را تخلیه می کند و باعث نشاط بیش تر ما می شود.

آن روز خسته تر از همیشه به خانه بر گشتم اما با حرف هایی که از مربی شنیده بودم تصمیم گرفتم باشگاه رفتن را ادامه دهم.

با گذشت یک هفته از شروع کلاس ورزشی، کم کم معنی حرف های مربی را فهمیدم، با این که بعد از کلاس خسته می شدم اما این خستگی برایم لذت بخش بود و حال خیلی بهتری داشتم.

احساس می کردم ورزش کردن را دوست دارم و دیگر از آن فراری نیستم، روز ها راه باشگاه را با شوق زیاد طی می کردم تا حرکات جدید یاد بگیرم و با دوستانم رقابت کنم.

ورزش کردن حالم را بهتر می کرد و شاد تر بودم، از آن زمان به بعد نظرم کاملا راجع به ورزش عوض شد و حالا یکی از طرفداران ورزش هستم و در طول فصل مدرسه که نمی توانم باشگاه بروم در خانه همراه با مادرم ورزش می کنم.

مادرم همیشه درباره ی حرکات ورزشی تحقیق می کند و سعی می کند آن ها را به صحیح ترین شکل به من نیز آموزش دهد، زیرا درست انجام دادن حرکات بسیار مهم است و در صورتی که یک حرکت ورزشی به اشتباه انجام شود ممکن است باعث آسیب رسیدن به بدن ما شود.