انشاهای زیبا درباره تغذیه سالم و ناسالم برای کودکان و نوجوانان

انشا درباره تغذیه سالم
انشا درباره تغذیه سالم

مناسب کلاس نهم

هر غذایی که می خوریم نقش مهمی در سلامت ما دارد.

این سلامت هم شامل جسم و هم روح انسان می باشد، بنابراین باید در انتخاب نوع مواد غذایی مصرفی خود دقت کنیم تا بدنی سالم داشته باشیم.

مواد غذایی که روزانه مصرف می کنیم باید نیاز بدن ما به انواع مواد معدنی را تامین کند و باعث تقویت جسم و روح انسان در مقابل انواع بیماری ها شود.

اما استفاده کردن از برخی غذا ها، نه تنها به بدن ما کمکی نمی کند بلکه بدن را در مقابل انواع بیماری ها بسیار ضعیف می کند و همین موضوع باعث می شود اکثر مواقع بیمار باشیم.

در گیر شدن جسم با بیماری در دراز مدت، روح انسان را هم دچار مریضی می کند و در نهایت شخص، دچار افسردگی می شود.

متاسفانه شخص افسرده و بیمار، نه تنها در زندگی شخصی بلکه در زندگی اجتماعی خود نیز نمی تواند فرد تاثیر گذاری باشد.

در این زمان است که متوجه ارزش مواد غذایی مصرفی و تاثیر آن بر جسم و روح خود می شویم.

ارزش و اهمیت این موضوع آن چنان زیاد است که خداوند بزرگ نیز در قرآن کریم ما را به استفاده از غذا های پاکیزه و حلال سفارش کرده و از مصرف غذا های غیر بهداشتی و پر خوری نهی می کند.

قرآن کریم همچنین چند نمونه مواد غذایی پر ارزش را معرفی می کند که برای بدن انسان شفا بخش است و استفاده از آن ها باعث سلامت ما می شود.

مواد غذایی سالم تضمین کننده ی سلامت ما هستند، در نتیجه انسان باید همواره مواد غذایی ارزشمندی را استفاده کند که بدن او را در حالت تعادل نگه دارد و از مصرف خوارکی ها و غذایی که فقط در ظاهر خوش طعم هستند و ارزشی ندارند بپرهیزد.

مناسب کلاس چهار و ششم

تغذیه سالم یعنی خوردن غذاها و خوراک هایی که برای بدن ما خوب است و باعث می شود ما همیشه سالم باشیم.

برای بچه هایی در سن ما که در حال رشد هستیم داشتن تغذیه سالم خیلی مهم است.

یک تغذیه خوب و سالم در رشد ما تاثیر خیلی زیادی دارد.

همین طور تغذیه بد و نا سالم هم تاثیر بدی روی بدن ما خواهد داشت و ممکن است مریض شویم، خوب رشد نکنیم و یا حتی در آینده دچار مشکلات زیادی شویم.

ما باید غذاهای خوب و مقوی بخوریم تا انرژی بدن مان تامین شود و همین طور از خوردن خوراکی هایی که برای بدن ما ضرر دارد بپرهیزیم.

مثلا در زنگ تفریح مدرسه، خوردن چیپس و پفک یا خوراکی هایی مثل آن ها، اصلا خوب نیست و بهتر است به جای آن ها از خوراکی هایی که مادر ها برای زنگ تفریح ما درست می کنند و سالم تر هستند، استفاده کنیم.

همچنین باید حواسمان باشد، مواد غذایی و خوراکی هایی که می خریم تاریخ مصرف داشته باشند و آن ها را از فروشگاه ها و مکان های مطمئن تهیه کنیم تا بعدا به خاطر خوردن غذا یا خوراکی فاسد مسموم نشویم.

یکی از غذا هایی که همیشه توصیه می شود کم تر استفاده کنیم فست فود ها هستند، این غذا ها با این که بسیار خوشمزه هستند اما برای ما ضرر دارند و نباید از آن ها زیاد استفاده کنیم.

غذا هایی که مادر ها در خانه می پزند غذا های سالم تری هستند و ما باید بدون ایراد گرفتن، از آن ها استفاده کنیم تا همیشه خوب و سالم باشیم.

یادمان نرود که از مادر مان به خاطر این که همیشه غذا های خوبی برای ما آماده می کند و به فکر سلامتی ما است، تشکر کنیم .

متن عاشقانه
فال روزانه کوکا