بیوگرافی و عکس های جدید افسانه بایگان و همسرش مصطفی شایسته

عکس افسانه بایگان
عکس افسانه بایگان

افسانه بایگان در 26 دی 1340 در تهران، ایران متولد شد.

فیلم ها و نمایش های تلویزیونی افسانه بایگان

او در سن یازده سالگی در فیلم کوتاه بوق کاری از علی علیزاده به ایفای نقش پرداخت ولی فعالیتش در سینما و تلویزیون را از سال 1360 با بازی در مجموعه تلویزیونی سربداران آغاز کرد.

از فیلم های معروف او می توان به گمشده در کنار فرامرز قریبیان، دبیرستان در کنار بیژن امکانیان، حریم مهرورزی، تشکیلات در کنار مجید مظفری، بگذار زندگی کنم در کنار مهدی هاشمی، مکافات، گل مریم، طوبی در کنار پروانه معصومی و ایرج راد، فانی، آخرین مهلت در کنار رضا رویگری، دو فیلم با یک بلیت، گرگ های گرسنه، قرق در کنار جمشید هاشم پور و شانس زندگی اشاره کرد.

افسانه بایگان و پسرش امیرعلی
افسانه بایگان و پسرش امیرعلی

اتل متل توتوله، مریم و میتیل، شکوه بازگشت در کنار جمشید مشایخی، خوش خیال در کنار رضا رویگری، حمله خرچنگ ها، آلما، بدل، مجازات، روز دیدنی، فیلم خواهران غریب در کنار خسرو شکیبایی و الهه و الهام علی یاری، نابخشوده، یاغی، مرد عوضی در کنار فاطمه معتمد آریا و پرویز پرستویی، شبیخون، زخمی، پنجه در خاک، بدلکاران در کنار اکبر عبدی، طوطیا در کنار فریبرز عرب نیا و شقایق فراهانی در دیگر فیلم موفق او هستند.

از فیلم موفق بایگان عشق شیشه ای، کافه ستاره در کنار هانیه توسلی، محاکمه در کنار ایرج قادری، کنعان، در شهر خبری نیست، هست، چشمک، آقای هفت رنگ، زن ها شگفت انگیزند در کنار حمید گودرزی، پی 22 در کنار امین حیایی و خبر خاصی نیست در کنار رویا تیموریان را نام برد.

از سریال های موفق افسانه بایگان در تلویزیون می توان به تنهاترین سردار، زیر چتر خورشید، سرنخ، نرگس، زیر بازارچه، روز های زندگی در کنار مجید مظفری و کتایون ریاحی، کمین، غریبه، آتش و شبنم، با من بمان در کنار یکتا ناصر، روشنایی دشت، پیامک از دیار باقی، روز حسرت، وضعیت سفید، راه طولانی در کنار رضا کیانیان، پریا، گمشدگان، تعطیلات رویایی، روز های بی قراری و دل را نام برد.

مصطفی شایسته همسر افسانه بایگان
مصطفی شایسته همسر افسانه بایگان

افسانه بایگان بعد از انقلاب با مصطفی شایسته تهیه کننده متولد 20 فروردین 1337 ازدواج کرد. حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام امیرعلی شایسته است که در سال 1361 متولد شد و هم اکنون در ایالت میشیگان آمریکا زندگی می کند.

جوایز افسانه بایگان

برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم خواهران غریب در نهمین جشنواره فیلم فجر

فضل‌ الله بایگان کارگردان سینما و تئاتر عموی اوست.

او در انتخابات شورا های اسلامی شهر و روستا در سال 1392 ثبت نام کرد اما پس از اعلام نتایج تایید صلاحیت‌ها، رد صلاحیت شد.

افسانه بایگان
افسانه بایگان

تک فرزند خانواده بوده است.

شعر می گوید.

زمانی که شانزده ساله بود در مسابقه دختر شایسته ایران شرکت کرد و نفر دوم شد.