10 اختراع خارق العاده سلاح جنگی که جنگ را تغییر خواهند داد

آشنایی با سلاح های جنگی جدید که حتی اسم شان هم نشنیده اید!!!

تکنولوژی همیشه بخشی از سلاح ها و حملات نظامی بوده است. در طول سال ها از نیزه، شمشیر و وسایل مشابه برای جنگ استفاده می شده است. در میانه های قرن چهاردهم با اختراع باروت در اروپا توپ های جنگی پدیدار شدند. پس از آن اختراع هواپیماهای جنگی که می توانست بمب حمل کند روند جنگ ها را تغییر داد و وقایع دل خراشی مانند بمب باران هسته ای ژاپن را رقم زد. هنوز هم در برخی مناطق جهان اقدامات نظامی رخ می دهد. در این نوشته 10 سلاح که برای همیشه جنگ را تغییر می دهند معرفی شده اند.

10 سلاح که برای همیشه جنگ را تغییر می دهند:

1. گلوله های هوشمند

گلوله ها در طول تاریخ از اختراع باروت تقریبا ثابت باقی مانده اند. تغییر شکل از گرد به مخروطی با اضافه کردن زمین و شیار در لوله تفنگ برای پیچش گلوله باعث افزایش دقت آن شده است. طراحی سلاح گرم به نهایت پیشرفت تکنولوژی رسیده است ولی مهمات در حال تغییرات بسیار زیادی می باشد. پیشرفت ها در کوچک سازی و فناوری اطلاعات باعث پیدایش گلوله های هوشمند شده است. این گوله ها با کامپیوتر های کوچک مجهز شده اند تا بتوانند در هواهای بارانی و باد هدف را بزنند و کارهای دیگر مانند فعال سازی مواد منفجره انجام دهند.

گلوله های هوشمند
گلوله های هوشمند

2. هواپیمای بدون سر نشین کوچک و پنهان

هواپیماهای بدون سرنشین اولین بار زمانی که آمریکا در نبرد علیه طالبان از آن ها استفاده کرد نظر عموم را به خود جلب کردند. شکارچیان و نمونه های دیگر هواپیما های بدون سرنشین کوچک هستند. نسل جدید این هواپیما ها که کوچکتر و هوشمند تر هستند هنوز روی کاغذ طراحی قرار دارند. این تکنولوژی خاص می تواند اندازه هواپیماهای نظامی را که برای شناسایی به کار می روند را به اندازه یک پرنده و یا حشره کاهش دهد. این تکنولوژی علاوه بر نظارت برای هدف قرار دادن یک فرد خاص هم کار برد دارد.10 سلاح که برای همیشه جنگ را تغییر می دهند.

هواپیمای بدون سر نشین کوچک و پنهان
هواپیمای بدون سر نشین کوچک و پنهان

3. موشک مافوق صوت

حرکت با سرعت غیر قابل تصور برای برخورد و نابود کردن هدف بدون هشدار، موشک ها را به یکی از ترسناک ترین سلاح ها تبدیل می کند که در حال ترسناک تر شدن هم می باشند. با وجود اینکه ترس از استفاده از موشک های هسته ای کاهش یافته است، موشک ها بسیار پیچیده تر و خطرناک تر شده اند. نیروی هوایی آمریکا روی موشک های فوق صوت بین قاره ای کار می کند که 10 برابر سرعت صوت سرعت دارند. با استفاده از این سلاح آمریکا می تواند کشورها در قاره های دیگر را در چند دقیقه مورد هدف قرار دهد.

موشک مافوق صوت
موشک مافوق صوت

4. لباس مکانیکی مبارزه

احتمالا اولین ظهور لباس مکانیکی مبارزه در فیلم تخیلی Starship Troopers در سال 1959 بوده است. در این لباس ها سرباز از آتش دشمن محافظت و قابلیت های بالایی به او افزوده می شود. این نوع لباس ها هنوز در تابلو های طراحی DARPA در آمریکا قرار دارد. ویدیوهایی که در زمینه های مشابه در یوتیوب وجود دارند نشان می دهند بشر در حال برداشتن گام هایی در این زمینه است. مدل ساخته شده واقعی ممکن است به خوبی و جالبی نمونه های فیلم ها تخیلی نباشد ولی این موضوع نتوانسته است محققان را متوقف کند.

لباس مکانیکی مبارزه
لباس مکانیکی مبارزه

5. لیزر ها

سلاح های لیزری همواره یکی از بخش های اصلی فیلم های علمی تخیلی بوده اند ولی اکنون نیروی دریایی آمریکا به دنبال طراحی سلاح های جنگی با استفاده از لیزر (LaWS) است. در دسامبر 2014 سلاح های لیزری آزمایش شدند و توانستند که یک هواپیما بدون سرنشین و قایق کوچک را نابود کنند. این تکنولوژی بسیار ارزان تر از موشک های فراصوت است. نیروی هوایی آمریکا نیز به دنبال به کار گیری لیزر به جای بعضی از سلاح های هواپیما های جنگی می باشد.

 لیزر ها
لیزر ها

6. وسیله های دوار

نیروی هوایی آمریکا وسیله تست دوار X-37B را به صورت سفینه فضایی بدون سرنشین برای جابجایی محموله ها و انجام آزمایشات توصیف می کند. به نظر می رسد این برنامه ها به سطح تصورات پیش بینی شده حضور 674 روزه در مدار دست یابد. این وسیله می تواند در اطراف کرده زمین بچرخد و در هر جایی که تمایل داشت فرود آید. این سفینه فضایی می تواند با سرنشین یا بدون سرنشین باشد.

 وسیله های دوار
وسیله های دوار

7. روبات ها

بهترین دوست انسان به زودی با وارد کار شدن روبات های مانند سگ، به بهترین دوست سربازها تبدیل می شود. این دوست های چهارپا رسما برای حمل و نگهبانی ساخته شده اند و می توانند تا 400 پوند را حمل کنند. از روبات های دیگر با چرخ به جای پا برای محافظت از سلاح ها استفاده می شود. روبات ها قدرت تیر اندازی ندارند و در مواقع خطر به انسان ها اطلاع می دهند.

روبات ها
روبات ها

8. سلاح های نانو

دیگر پیشرفته تر از این نمی شود. دستکاری مواد در مقیاس نانو برای تهیه مواد یا وسایل جدید. پنتاگون به دنبال استفاده از نانو تکنولوژی برای مبارزه با سلاح های بیولوژیکی مانند anthrax است. گوی های مشابه توپ فوتبال در سایز های میکروسکوپی وارد بدن انسان می شوند و بدون آسیب رساندن به سلول های سالم سلول های بیمار را از بین می برند.

سلاح های نانو
سلاح های نانو

9. کامپیوتر ها کوانتومی

مانند نانو تکنولوژی محاسبات کوانتومی به دنبال تغییر در ذره و انرژی در اندازه بسیار کوچک است. National Security Agency امید زیادی برای جایگزینی کامپیوتر های کوانتومی به جای کامپیوترهای کلاسیک دارد. کامپیوتر های آینده می توانند با سرعت فوقالعاده بالاتری به انجام محاسبات بپردازند. در تئوری این کامپیوترها می توانند هر کدام را هر چقدر هم که پیشرفته باشد بشکنند.

 کامپیوتر ها کوانتومی
کامپیوتر ها کوانتومی

10. هوش مصنوعی

هوش مصنوعی برای افراد مفهوم بسیار دوست داشتنی نیست چون ترس از سلطه ماشین ها بر انسان را به دنبال دارد. ولی نیازی نیست که تا این حد از تکنولوژی فاصله بگیریم همانطور که در حال حاضر از Siri در تلفن های همراهمان استفاده می کنیم. پنتاگون اکنون از هوش مصنوعی در هواپیما هایی مانند F-35 استفاده می کند که به پرواز بهتر کمک می کند و هدف را زودتر از انسان تشخیص می دهد. نکته مهم در این زمینه این است که آن ها مایل هستند چقدر به این سیستم ها اختیار بدهند.

 هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

نظر شما در مورد 10 سلاح که برای همیشه جنگ را تغییر می دهند، چیست؟ کدامیک از این پیشرفت ها به نظر شما جالب تر است؟/ ایسام