بیوگرافی و عکس های جدید آنتونیو باندراس و همسر و فرزندانش + فیلم ها

بیوگرافی و زندگی نامه آنتونیو باندراس

عکس آنتونیو باندراس
عکس آنتونیو باندراس

آنتونیو باندراس با نام کامل خوزه آنتونیو دومینگوئز باندراس (به انگلیسی Antonio Banderas) در 10 اوت 1960 در مالاگا، آندلس اسپانیا متولد شد.

پدرش خوزه دومینگوئز پریتو یک افسر پلیس در گارد ملی و مادرش آنا باندرا گالگو معلم مدرسه بودند، او پدرش را در سال 2008 و مادرش را در سال 2017 از دست داد.

آنتونیو یک برادر کوچکتر به نام فرانسیسکو خاویر دارد.

قد او 174 سانتمیتر است.

باندراس از کودکی آرزو داشت که فوتبالیست شود اما در سن 14 سالگی با آسیب جدی که به پای او وارد شد، دیگر نتوانست فوتبال را حرفه ای ادامه دهد. پس از آن به هنر های نمایشی علاقمند شد و به بازی در تئاتر مدرسه پرداخت و از کالج هنرهای نمایشی مالاگا فارغ التحصیل شد.

آنتونیو باندراس و همسرش ملانی گریفیث
آنتونیو باندراس و همسرش ملانی گریفیث

فیلم های آنتونیو باندراس

در سال 1982 در فیلم هزار توی شور نقش کوتاهی را بازی کرد مورد توجه قرار گرفت. در سال 1991 مدونا خواننده ی مشهور به او کمک کرد تا به هالیوود راه یابد، او در سال 1992 با بازی در فیلم پادشاهان مامبو به سینمای هالیوود معرفی شد.

از فیلم های معروف او می توان به ماتادور، فیلادلفیا در کنار دنزل واشنگتن و تام هنکس، مصاحبه با خون آشام در کنار براد پیت و تام کروز، دسپرادو در کنار سلما هایک، فیلم نقاب زورو و افسانه زورو در کنار کاترین زتاجونز، سیزدهمین سلحشور، بچه های جاسوس 2 و 3 و فریدا در کنار سلما هایک اشاره کرد.

شرک 2 و 3 و شرک برای همیشه، روزی روزگاری در مکزیک در کنار جانی دپ و سلما هایک، گناه اصلی در کنار آنجلینا جولی، بی مصرف ها 3 در کنار سیلوستر استالونه و آرنولد شوارتزنگر، پروانه سیاه و امنیت از دیگر فیلم های موفق او محسوب می شوند.

آنتونیو باندراس در سال 1986 با آنا لیزا ازدواج کرد، این دو در سال 1996 از هم جدا شدند. هنوز از همسر اولش جدا نشده بود که در سال 1995 با ملانی گریفیث بازیگر هالیوودی دوست شد، این دو در سال 1996 در لندن ازدواج کردند.

آنتونیو باندراس
آنتونیو باندراس

حاصل این ازدواج یک فرزند دختر به نام استلا دل کارمن باندراس متولد سال 1996 می باشد. این دو در سال 2015 از هم جدا شدند.

از طرفداران تیم فوتبال مالاگا، اسپانیا می باشد.

در سال 2000 از کالج دیکنسون در کارلیسی، پنسیلوانیا دکترای افتخاری دریافت کرد و در سال 2010 هم دکترای افتخاری از دانشگاه مالاگا، اسپانیا به او اهدا شد.

آنتونیو پدر خوانده ی داکوتا جانسون بازیگر هالیوود و الکساندر بائر دختر و پسر ملانی گریفیث می باشد.

عطر و ادکلن مردانه آنتونیو باندراس Blue Seduction Woman نام دارد. او همچنین یک برند تولید لباس مردانه دارد.

آنتونیو باندراس و دخترش استلا
آنتونیو باندراس و دخترش استلا

در سال 2005، ستاره ای در پیاده روی مشاهیر به نام او ثبت شد.

باندراس به عنوان مشهورترین و موفق ترین بازیگر اسپانیایی هالیوود شناخته می شود.

در سال 2015، در مرکز سنت مارتینز یک دوره طراحی مد و فشن را گذرانده است.

ثروت او حدود 45 میلیون دلار تخمین زده می شود.

فال روزانه کوکا