آموزش برنامه نویسی Asp.net و ios

کاربرد html در طراحی صفحات وب

آموزش برنامه نویسی
آموزش برنامه نویسی

زبان html در طراحی صفحات وب ، اصلی ترین زبان شناخته می شود. تصور کنید شما قصد بنا کردن یک ساختمان واقعی را دارید. در ابتدا لازم است نقشه ریز آن را انجام دهید و سپس با استفاده از دیوارها،این ساختمان را بنا کنید.

دقیقا html همین نقش را دارد . به عبارتی آموزش Html اولین گام برای طراحی محسوب می شود . با استفاده از زبان html می توان نقشه کلی سایت را (همانند دیوارهای یک ساختمان) پیاده سازی نمود.

Html در حقیقت مخفف عبارت Hyper Text Markup Language می باشد.

چگونه آموزش html را شروع کنیم؟

برای یادگیری html پیش نیاز خاصی لازم نیست. توصیخ ما استفاده از آموزش های فارسی و چروژه محور است. در گام اول لازم است با مفهوم تگ ها در html آشنا شوید. تگ در html فرمتی مطابق فرمت زیر دارد:

<tag></tag>

همانطور که می بینید هر تگ یک قسمت ابتدایی و یک قسمت انتهایی دارد. در html تگ های مختلفی وجود دارد که هر کدام در جای خود کاربردهای مختلفی نیز دارد. به عنوان مثال:

<p></p>

تگ فوق برای نمایش متن در html استفاده می شود.سایر تگ های html را نیز در ادامه خواهیم آموخت.

آیا آموزش html به تنهایی کافی است؟

یادگیری html لازم است اما ناکافی. برای طراحی یک سایت کامل باید علاوه بر html از زبان های دیگری نیز کمک گرفت. چرا که بنا کردن یک ساختمان تنها ایجاد دیوارکشی ها نیست! بلکه نیاز به تززین بندی و دکوراسیون نیز دارد. در طراحی وب علاوه بر html نیاز است که آموزش css را نیز بگذرانید.جهت مشاهده آموزش html کلیک کنید.

آموزش Asp.net

در دهه نود اینترنت جایگاه ویژه ای را در جهان کسب کرد و از آن زمان بود که خیل عظیمی از برنامه نویسان به سراغ طراحی صفحات وب با استفاده از Html رفتند. در آن زمان اکثر صفحات تولید شده استاتیک بود و کاربر نمی توانست تعاملی با آن داشته باشد. رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی زبان Asp.net به وجود آمد. در ابتدا Asp.net Classic بود و بعد از آن Asp.net web Form معرفی گردید.

چه پیش نیازیهایی برای یادگیری Asp.Net باید بدانم؟

برای یادگیری زبان برنامه نویسی تحت وب Asp.Net در ابتدا شما نیاز به دانستن طراحی قالب می باشید. جهت یادگیری طراحی قالب شما بایستی با Html، css و جاوا اسکریپت و جی کوئری آشنا باشید. پس از آن شما نیاز دارید قدری سی شارپ و دیتابیس Sql Server را بدانید. با دانستن این موضوعات شما آماده فراگیری آموزش Asp.Net هستید.

وضعیت بازار کار Asp.Net چگونه است؟

امروزه زبانهای برنامه نویسی یکی از پرطرفدارترین مشاغل در سطح دنیا می باشد. این حرفه علاوه بر پرطرفدار بودن پردرآمد نیز می باشد. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

امروزه شرکت ها و سازمانهای بسیار زیادی روزانه از طریق ارسال آگهی در روزنامه ها و مراکز کاریابی به دنبال برنامه نویسان مورد نیاز خود هستند و گاها حقوق های بسیار بالایی نیز پرداخت می کنند.

با توجه به اینکه زبان برنامه نویسی Asp.Net یکی از شناخته شده ترین زبانهای برنامه نویسی دنیا و محصول شرکت قدرتمند مایکروسافت می باشد با یادگیری این زبان برنامه نویسی بازار کار بسیار خوبی را پیش روی خود خواهید داشت. این مورد را با یک جستجوی ساده در روزنامه ها و سایتهای کاریابی متوجه شوید.در لینک زیر می توانید ادامه مطلب را مطالعه نمایید:

آموزش Asp.net

ios چیست؟

Ios مخفف iphone operating system می باشد.
برای نوشتن برنامه برای دستگاه های iphone یا همان سیستم عامل ios نیاز به فراگیری زبان swift هست…این زبان به صورت اختصاصی و فقط برای همین منظور برنامه نویسی برای سیستم عامل ios از طرف خود شرکت apple معرفی شده…

چه پیشنیاز هایی برای یادگیری swift باید بدانم؟

آموزش ios نیازمند برنامه نویسی به زبان swift هست…

از آنجایی که swift یک زبان مستقل هست به پیشنیازی احتیاج نیست و ما فقط باید تسلط خودمون رو،روی این زبان و امکاناتی که در محیط xcode هست زیاد کنیم…

Xcode چیست؟

آموزش ios نیازمند محیطی است برای کد زدن که به زبان swift بتونیم داخش کد بزنیم…
Xcode محیط (IDE) مورد نیاز برای کد زدن به زبان swift میباشد…

این محیط فقط قابل نصب روی مک بوده و روی ویندوز قابل نصب نمیباشد ولی نکته ی مهم این جاست که با شبیه سازی مک روی ویندوز میتوانیم این محیط را نصب و خودمون رو برای کد زدن آماده کنیم…

از کجا و چگونه میتوانم برنامه نویسی swift رو یاد بگیرم؟

نگران نباشید!!!در وب سایت کلیک سایت این آموزشios به زبان swift به صورت از صفر تا صد موجود میباشد…

نکته ی مهم این جاست که ما در آموزش ios باید Swift رو حرفه ای کار کنیم و برای این کار احتیاج داریم که پروژه های زیادی انجام بدیم که در وب سایت کلیک سایت همراه با تمامی آموزش های از صفر تا صد ios که به همراه همه ی نکات گفته شده پروژه های خوب و سنگین هم برای مسلط شدن به swift انجام شده.